Każda osoba pracująca lub mieszkająca w Holandii ma obowiązek posiadania ubezpieczenia zdrowotnego. Niektóre osoby mogą starać się o dofinansowanie so ubezpieczenia. Jak uzyskać taki zwrot? Kto może się o niego ubiegać?

 

Zwrot ubezpieczenia Holandia

Zwrot ubezpieczenia Holandia może dotyczyć osób pełnoletnich, które ukończyły 18 rok życia. W tym przypadku istotną kwestią jest także kryterium dochodowe. Indywidualne rozliczenie wiąże się z nie przekroczeniem wysokości dochodów na poziomie 29 562 euro. Jeśli rozliczamy się z małżonkiem, łączny poziom dochodu nie może wynosić więcej niż 37 885 euro. Kwoty te odnoszą się do roku 2019. Wniosek o zwrot wysłać możemy online.

Wysokość zwrotu ubezpieczenia w Holandii

Dofinansowanie do ubezpieczenia jest zależne od posiadanego dochodu, Oznacza to, że im mniej zarabiamy, tym większą mamy szansę na spory zwrot ubezpieczenia. Okazuje się, że osoby rozliczające się indywidualnie uzyskać mogą do 99 Euro miesięcznie, przy czym ich dochód w ciągu roku nie może przekroczyć 21 000 Euro. Zasada jest prosta – im więcej zarabiamy, tym mniejszy zwrot otrzymamy.

Przedział dochodów od 21 tys. Euro do 29 563 Euro odnosi się zazwyczaj do uzyskania dofinansowania od 98 Euro do 8 Euro na miesiąc. To z kolei wiąże się tym, że roczny Zorgtoeslag maksymalnie wynosi około 1188 Euro. Rozliczanie się z partnerem może dać nam zwrot na poziomie 192 Euro, jeśli dochód nie przekracza 25 tys. Euro. Maksymalny zwrot dla osób rozliczających się z małżonkiem wynosi natomiast 2304 Euro rocznie.

Pamiętajmy o tym, ze zwrot ubezpieczenia w Holandii za dany miesiąc uzyskamy jedynie wtedy, gdy składkę opłaciliśmy najpóźniej pierwszego dnia w danym miesiącu. Ponadto, o zwrot ubiegać się możemy maksymalnie do roku wstecz, co także jest istotną informacją. W tym przypadku liczy się przedział dochodów, czyli im mniej zarobimy w danym  roku,  tym większy zwrot mamy szansę otrzymać z ubezpieczenia. Wniosek wyślemy za pomocą strefy online, co jest sporym ułatwieniem i pozwala zaoszczędzić czas.

 

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Biznes

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Kto chętnie decyduje się na świece ręcznie robione?

Ludzie coraz chętniej wybierają takie właśnie produkty dekoracyjne o rozmaitych właściwośc…