Dom Ciekawostki Żelazo a ciąża

Żelazo a ciąża

4 min odczyt
0
0
756

Żelazo a ciąża

W trakcie ciąży występuje zwiększone zapotrzebowanie na żelazo. Dlaczego? Co powoduje, że lekarze zalecają stosowanie suplementów z tym pierwiastkiem? Jakie preparaty powinny być wybierane? Z czym muszą być przyjmowane, aby wchłanianie było możliwie jak najlepsze?

Żelazo
Żelazo

Jakie suplementy wybrać?

Z czego wynika zwiększone zapotrzebowanie na żelazo? Między innymi systematycznie rosnący płód potrzebuje tlenu. Na uwagę zwraca także rosnąca macica. Wymaga ona zwiększonego dopływu krwi. Żelazo, w większych niż do tej pory ilościach, jest także potrzebne do prawidłowego funkcjonowania łożyska. Należy zwrócić uwagę również na fakt, że w czasie porodu kobieta traci relatywnie sporo krwi. Właśnie te wszystkie czynniki przyczyniają się do tego, że lekarze zalecają stosowanie odpowiednich suplementów. Pamiętajcie, że wpływają one nie tylko na zdrowie kobiety, ale także dziecka, które ma w niedługim okresie przyjść na świat.

Żelazo a ciąża to zatem temat popularny nie bez powodu. Jakie suplementy wybierać? Najczęściej fachowcy zalecają produkty Chela-Ferr. Dlaczego tak się dzieje? Specyfiki tego typu zostały starannie wykonane przy użyciu wysokiej jakości składników. Wszystko zostało skrupulatnie przebadane przed dopuszczeniem do sprzedaży. Odpowiednie dawkowanie to brak skutków ubocznych (przynajmniej w większości przypadków). Najważniejsze jest jednak chyba to, że produkty od Chela-Ferr zawierają wysoko przyswajalne żelazo w postaci pirofosforanu żelaza czy chelatu aminokwasowego. W trakcie ciąży nie można pozwolić sobie na eksperymenty. Niedobory żelaza mogą mieć bowiem opłakane skutki dla kobiety czy rozwijającego się dziecka. Trzeba zatem stawiać na sprawdzone rozwiązania.

Z czym przyjmować żelazo?

Ważnym aspektem jest także sposób przyjmowania żelaza. Są bowiem pewne składniki, które przyczyniają się do lepszego wchłaniania tego pierwiastka. Jest to między innymi wapń, witamina B12, miedź itd. Polecana jest także witamina C. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby często pić zatem sok z pomarańczy itp. Dzięki temu pierwiastek szybciej „aklimatyzuje” się w nowym środowisku, co dla każdego powinno być bardzo ważne.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Ciekawostki

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Kto chętnie decyduje się na świece ręcznie robione?

Ludzie coraz chętniej wybierają takie właśnie produkty dekoracyjne o rozmaitych właściwośc…