Mówią, że prawdziwa miłość zdarza się tylko raz. Patrycja, imłpda ggystka ze Szczyrku, jest przeciwnego zdania. Najpierw zakochała się w swoim mężu, a potem… w ceramice

DZIEWIĘĆ LAT TEMU PATRYCJA STYRNA POSTANOWIŁA PODAROWAĆ SOBIE ODROBINĘ CZASU. Aliala to być odskocznia od codziennych obowiązków, chwila wytchnienia… Wtedy jeszcze nie wiedziała, że to, co wybierze, będzie jej wielką miłością i sposobem na dalsze życie. Tak zaczęła się jej przygoda z ceramiką. Tak zaczęło się Kamelo.

Jest piękny jesienny dzień. Patrycja siedzi na tarasie z kubkiem ciepłej herbaty i rozmyśla nad nowymi projektami. Dookoła las i zapierający dech w piersiach widok na beskidzkie góry. To jej niekończąca się inspiracja… – Zaczyna się niewinnie – wystarczy spojrzeć na to,
co dookoła, a pomysły same wpadają do głowy – mówi Patrycja. Inspiracje czerpie z przyrody: czasem może to być kolor, czasem kadr zobaczony podczas biegania, a nawet szum lasu. Rusza lawina: rodzi się pomysł, potem powstaje szkic, makiety, szablony, zaczyna się zabawa z fakturą i kolorem… – Po drodze czeka mnie mnóstwo niespodzianek i to właśnie jest dla mnie największą przyjemnością. Najczęściej mój pomysł na dany przedmiot zmienia się wraz z jego powstawaniem. W trakcie pracy dana rzecz zaczyna żyć własnym życiem, sama decyduje o tym, jaką chce przybrać formę. Bywa, że zaczynam realizować projekt, a na koniec okazuje się, że powstało coś zupełnie innego. Jednak najbardziej ekscytujący dla mnie moment to czas, kiedy piec wystygnie i można już go otworzyć. Wtedy dopiero dowiaduję się, co tak naprawdę jest w środku, jak wyszło – opowiada właścicielka pracowni ceramicznej o wdzięcznej nazwie Kamelo.

 

Pozostałe części artykułu: Z miłości do ceramiki:

https://www.ospszczawa.com.pl/z-milosci-do-ceramiki-cz-1/

https://www.ospszczawa.com.pl/z-milosci-do-ceramiki-cz-2/

https://www.ospszczawa.com.pl/z-milosci-do-ceramiki-cz-3/

https://www.ospszczawa.com.pl/z-milosci-do-ceramiki-cz-4/

Komentarze
 • Ceramika

  Z miłości do ceramiki cz.2

  Niespodziewana fascynacja Gdy Patrycja zaczynała przygodę z ceramiką, miała to być po pros…
 • Ceramika

  Z miłości do ceramiki cz.3

  Nieśmiałe początki Kiedy zaczęłam tworzyć, większość rzeczy rozdawałam – wspomina Pa…
 • Ceramika

  Z miłości do ceramiki cz.4

  Patrycja z czasem zaczęła organizować własne warsztaty. Jej wiedza na temat ceramiki stała…
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Ciekawostki

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak wyczyścić żyrandol?

Żyrandol ma za zadanie dokładnie oświetlić całe pomieszczenie. Wybór odpowiedniego ma wpły…