Użyj dostępnego w Photoshopie CC 2014 filtru Rozmycie ścieżki, aby stworzyć wrażenie prędkości

Fotografowie często stara-K Zk ją się uniknąć zarejestrowania „& rozmycia na swoich zdjęciach, ponieważ w wielu sytuacjach uważane iest ono za nieatrakcyjne. Jednak posługując się rozmyciem w sposób twórczy, można wykorzystaj je w celu zwiększenia dynamiki sceny. W związku z tym ostatnio zaktualizowana wersja Photoshopa CC 2014 udostępnia swoim użytkownikom nowe efekty rozmycia: filtry Rozmycie ścieżki i Rozmycie obrotowe, pozwalają dodatkowo zwiększyć siłę wyrazu fotografii.

REKLAMA

Polecamy busy do Niemiec: przewozy do Niemiec Legnica

Narzędzie Rozmycie ścieżki jest szczególnie przydatne do dodawania na zdjęciach kreatywnego efektu rozmycia. Pozwala ono użytkownikowi określić kąt i szybkość rozmycia, kontrolując przy tym położenie i gładkość przebiegu samego efektu, co jest szczególnie ważne, aby możliwe było wywołanie sugestywnego wrażenia ruchu. Przeczytaj nasz samouczek, aby dowiedzieć się, jak w pełni wykorzystać najnowsze filtry rozmywające, dostępne w Photoshopie.

Efektywne rozmycie
Efektywne rozmycie
Efektywne rozmycie
Efektywne rozmycie

1 Skonwertuj na inteligentne filtry Efekt Rozmycie ścieżki może zostać nałożony w postaci inteligentnego filtru na obiekt inteligentny, co oznacza, że przekształcenie ma charakter niedestrukcyjny. Utwórz warstwę obiekt inteligentny, przechodząc do menu Filtry i wybierając polecenie Konwertuj na inteligentne filtry.

2 Nałóż filtr Zobaczysz teraz na miniaturze warstwy małą ikonkę. Wywołaj polecenie Filtr > Galeria rozmyć > Ścieżka rozmycia, co spowoduje otwarcie panelu, dającego dostęp do wszystkich funkcji rozmycia. Panel Ścieżka rozmycia powinien być rozwinięty, a pole z nazwą filtra zaznaczone.

3 Dodaj rozmycie Obraz jest już rozmyty, ponieważ Photoshop użył domyślnej ścieżki widocznej w postaci niebieskiej linii i strzałki. Kliknij niebieską linię i przeciągnij ścieżkę lub kliknij większe okręgi, żeby zmienić położenie punktów początkowego i końcowego ścieżki.

4 Zmień szybkość Szybkość rozmycia można zmienić, przeciągając suwak w oknie po prawej stronie. Kliknij kropkę, a następnie za pomocą suwaka wprowadź inną wartość parametru, aby uzyskać inny efekt. Przekonasz się, że Szybkość może być inna w punkcie początkowym i w punkcie końcowym.

5 Zastosuj opcję Rozmycie na środku Wskazanie pola wyboru Rozmycie na środku oznacza, że rozmycie będzie przez cały czas takie samo. Zobaczysz wówczas opcję o nazwie Edytuj kształty rozmycia. Dodaje ona czerwoną strzałkę i kotwicę, tworząc linie pomocnicze, pozwalające otrzymać bardziej złożony wzór rozmycia.

6 Zwiększ efekt rozmycia Umieść kursor na zdjęciu i naciśnij przycisk myszki, aby utworzyć punkt początkowy nowego rozmycia. Przesuń kursor myszy do punktu końcowego i kliknij ponownie. Możesz umieszczać dodatkowe mate punkty kontrolne, klikając na ścieżce.

7 Usuń rozmycie Zmieniając Szybkość w punktach początkowym i końcowym ścieżki na 0, można usunąć rozmycie z obszarów, w których nie jest ono potrzebne. Wykorzystanie złożonej ścieżki pozwala uzyskać efekt rozmycia dokładnie w tym miejscu, w którym chcesz, żeby było ono widoczne.

8 Nałóż na siebie kilka rozmyć Wprowadź inne rodzaje rozmyć, które Ci się podobają. Kliknij przycisk OK, by zaakceptować zmiany i powrócić do edycji obrazu. Photoshop doda rozmycia i maskę co w razie potrzeby pozwoli Ci zamaskować któryś z inteligentnych filtrów.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Ciekawostki

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak wyczyścić żyrandol?

Żyrandol ma za zadanie dokładnie oświetlić całe pomieszczenie. Wybór odpowiedniego ma wpły…