Użyj dostępnego w Photoshopie CC 2014 filtru Rozmycie ścieżki, aby stworzyć wrażenie prędkości

Fotografowie często stara-K Zk ją się uniknąć zarejestrowania „& rozmycia na swoich zdjęciach, ponieważ w wielu sytuacjach uważane iest ono za nieatrakcyjne. Jednak posługując się rozmyciem w sposób twórczy, można wykorzystaj je w celu zwiększenia dynamiki sceny. W związku z tym ostatnio zaktualizowana wersja Photoshopa CC 2014 udostępnia swoim użytkownikom nowe efekty rozmycia: filtry Rozmycie ścieżki i Rozmycie obrotowe, pozwalają dodatkowo zwiększyć siłę wyrazu fotografii.

REKLAMA

Polecamy busy do Niemiec: przewozy do Niemiec Legnica

Narzędzie Rozmycie ścieżki jest szczególnie przydatne do dodawania na zdjęciach kreatywnego efektu rozmycia. Pozwala ono użytkownikowi określić kąt i szybkość rozmycia, kontrolując przy tym położenie i gładkość przebiegu samego efektu, co jest szczególnie ważne, aby możliwe było wywołanie sugestywnego wrażenia ruchu. Przeczytaj nasz samouczek, aby dowiedzieć się, jak w pełni wykorzystać najnowsze filtry rozmywające, dostępne w Photoshopie.

Efektywne rozmycie
Efektywne rozmycie
Efektywne rozmycie
Efektywne rozmycie

1 Skonwertuj na inteligentne filtry Efekt Rozmycie ścieżki może zostać nałożony w postaci inteligentnego filtru na obiekt inteligentny, co oznacza, że przekształcenie ma charakter niedestrukcyjny. Utwórz warstwę obiekt inteligentny, przechodząc do menu Filtry i wybierając polecenie Konwertuj na inteligentne filtry.

2 Nałóż filtr Zobaczysz teraz na miniaturze warstwy małą ikonkę. Wywołaj polecenie Filtr > Galeria rozmyć > Ścieżka rozmycia, co spowoduje otwarcie panelu, dającego dostęp do wszystkich funkcji rozmycia. Panel Ścieżka rozmycia powinien być rozwinięty, a pole z nazwą filtra zaznaczone.

3 Dodaj rozmycie Obraz jest już rozmyty, ponieważ Photoshop użył domyślnej ścieżki widocznej w postaci niebieskiej linii i strzałki. Kliknij niebieską linię i przeciągnij ścieżkę lub kliknij większe okręgi, żeby zmienić położenie punktów początkowego i końcowego ścieżki.

4 Zmień szybkość Szybkość rozmycia można zmienić, przeciągając suwak w oknie po prawej stronie. Kliknij kropkę, a następnie za pomocą suwaka wprowadź inną wartość parametru, aby uzyskać inny efekt. Przekonasz się, że Szybkość może być inna w punkcie początkowym i w punkcie końcowym.

5 Zastosuj opcję Rozmycie na środku Wskazanie pola wyboru Rozmycie na środku oznacza, że rozmycie będzie przez cały czas takie samo. Zobaczysz wówczas opcję o nazwie Edytuj kształty rozmycia. Dodaje ona czerwoną strzałkę i kotwicę, tworząc linie pomocnicze, pozwalające otrzymać bardziej złożony wzór rozmycia.

6 Zwiększ efekt rozmycia Umieść kursor na zdjęciu i naciśnij przycisk myszki, aby utworzyć punkt początkowy nowego rozmycia. Przesuń kursor myszy do punktu końcowego i kliknij ponownie. Możesz umieszczać dodatkowe mate punkty kontrolne, klikając na ścieżce.

7 Usuń rozmycie Zmieniając Szybkość w punktach początkowym i końcowym ścieżki na 0, można usunąć rozmycie z obszarów, w których nie jest ono potrzebne. Wykorzystanie złożonej ścieżki pozwala uzyskać efekt rozmycia dokładnie w tym miejscu, w którym chcesz, żeby było ono widoczne.

8 Nałóż na siebie kilka rozmyć Wprowadź inne rodzaje rozmyć, które Ci się podobają. Kliknij przycisk OK, by zaakceptować zmiany i powrócić do edycji obrazu. Photoshop doda rozmycia i maskę co w razie potrzeby pozwoli Ci zamaskować któryś z inteligentnych filtrów.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Ciekawostki

Dodaj komentarz

Sprawdź też

W jaki sposób można sprzedać samochód?

Ewidentnie zastanawiasz się nad tym, jak można szybko sprzedać wóz, którym już nie masz za…