Praca na hali produkcyjnej to bardzo odpowiedzialne zadanie, dlatego też zatrudniani muszą być w tej branży ludzie, którzy się na tym znają i mają za sobą odpowiednie szkolenia. Oczywiście do realizowania czynności służbowych będą potrzebne różnorodne maszyny i sprzęty, dzięki którym praca będzie wykonywana prawidłowo i zdecydowanie sprawniej. Jednym z takich sprzętów będzie wózek paletowy. Umożliwia on przemieszczanie cięższych ładunków z jednego miejsca na drugie w bezpieczny sposób. Wózek musi być obsługiwany przez operatora, którym jest pracownik fabryki, dzięki czemu przemieszczany towar trafi bez problemów w wyznaczone miejsce. Z reguły wykorzystywane są one na zakładach produkcyjnych, gdzie gotowe produkty pakuje się w kartony, następnie są one owijane, a potem z pomocą wózka paleta zabierana jest do specjalnej strefy, gdzie przyjeżdża po nią operator wózka widłowego i zabiera ją na magazyn.

Prace załadowczo-wyładowcze

Paleciak to niezbędny sprzęt do realizowania różnego rodzaju prac załadowczo-wyładowczych. Specjalne ruchy umożliwiają uniesienie platformy paleciaka nieco wyżej, co jest bardzo przydatne zwłaszcza podczas wyładunku towaru z ciężarówek. Takie prace mogą być realizowane na terenie:

  • zakładów produkcyjnych,
  • centr logistycznych,
  • stacji przeładunkowych,
  • warsztatów.
Wózki paletowe
Wózki paletowe

Jak widać paleciaki w dzisiejszych czasach mają bardzo szerokie zastosowanie, dlatego też są one tak bardzo popularne w tego typu branżach. Ich obsługa nie jest jednak dla pracowników większym wyzwaniem, wystarczy przejść kilka godzin szkolenia i bez problemów można nimi operować. Ważne jest jednak to, aby robić to w miarę sprawnie, tak aby nie zahamować przypadkiem swoją opieszałością produkcji jakiegoś towaru w zakładzie produkcyjnym, bo fabryka za bardzo nie może sobie na to pozwolić.

Duży udźwig

Współczesne wózki paletowe umożliwiają zainteresowanym bardzo duży udźwig. Z reguły waha się to w granicach od 500 do nawet 3500 kilograma, w zależności od tego, na jakie konkretnie wózki zdecydują się zainteresowani. Mogą mieć one przede wszystkim różne szerokości wideł, dlatego należy zwrócić uwagę na to, w jaki sprzęt się inwestuje, aby potem nie było z tego powodu większych nieporozumień. Dostępne na rynku są też paleciaki z hamulcami, które mogą pracować przede wszystkim na powierzchniach pochyłych. Dzięki temu pracownicy zapewniają sobie jeszcze większe bezpieczeństwo i możliwość rzetelniejszego realizowania wyznaczonych zadań przez kierownictwo. Można zainwestować w wózki ręczne, półelektryczne oraz elektryczne.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Mężczyzna

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Zwrot ubezpieczenia Holandia

Każda osoba pracująca lub mieszkająca w Holandii ma obowiązek posiadania ubezpieczenia zdr…