Praca na hali produkcyjnej to bardzo odpowiedzialne zadanie, dlatego też zatrudniani muszą być w tej branży ludzie, którzy się na tym znają i mają za sobą odpowiednie szkolenia. Oczywiście do realizowania czynności służbowych będą potrzebne różnorodne maszyny i sprzęty, dzięki którym praca będzie wykonywana prawidłowo i zdecydowanie sprawniej. Jednym z takich sprzętów będzie wózek paletowy. Umożliwia on przemieszczanie cięższych ładunków z jednego miejsca na drugie w bezpieczny sposób. Wózek musi być obsługiwany przez operatora, którym jest pracownik fabryki, dzięki czemu przemieszczany towar trafi bez problemów w wyznaczone miejsce. Z reguły wykorzystywane są one na zakładach produkcyjnych, gdzie gotowe produkty pakuje się w kartony, następnie są one owijane, a potem z pomocą wózka paleta zabierana jest do specjalnej strefy, gdzie przyjeżdża po nią operator wózka widłowego i zabiera ją na magazyn.

Prace załadowczo-wyładowcze

Paleciak to niezbędny sprzęt do realizowania różnego rodzaju prac załadowczo-wyładowczych. Specjalne ruchy umożliwiają uniesienie platformy paleciaka nieco wyżej, co jest bardzo przydatne zwłaszcza podczas wyładunku towaru z ciężarówek. Takie prace mogą być realizowane na terenie:

  • zakładów produkcyjnych,
  • centr logistycznych,
  • stacji przeładunkowych,
  • warsztatów.
Wózki paletowe
Wózki paletowe

Jak widać paleciaki w dzisiejszych czasach mają bardzo szerokie zastosowanie, dlatego też są one tak bardzo popularne w tego typu branżach. Ich obsługa nie jest jednak dla pracowników większym wyzwaniem, wystarczy przejść kilka godzin szkolenia i bez problemów można nimi operować. Ważne jest jednak to, aby robić to w miarę sprawnie, tak aby nie zahamować przypadkiem swoją opieszałością produkcji jakiegoś towaru w zakładzie produkcyjnym, bo fabryka za bardzo nie może sobie na to pozwolić.

Duży udźwig

Współczesne wózki paletowe umożliwiają zainteresowanym bardzo duży udźwig. Z reguły waha się to w granicach od 500 do nawet 3500 kilograma, w zależności od tego, na jakie konkretnie wózki zdecydują się zainteresowani. Mogą mieć one przede wszystkim różne szerokości wideł, dlatego należy zwrócić uwagę na to, w jaki sprzęt się inwestuje, aby potem nie było z tego powodu większych nieporozumień. Dostępne na rynku są też paleciaki z hamulcami, które mogą pracować przede wszystkim na powierzchniach pochyłych. Dzięki temu pracownicy zapewniają sobie jeszcze większe bezpieczeństwo i możliwość rzetelniejszego realizowania wyznaczonych zadań przez kierownictwo. Można zainwestować w wózki ręczne, półelektryczne oraz elektryczne.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Mężczyzna

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jaki kolor pasuje do czerwonego ubrania

Wybór czerwonego ubrania zwykle jest obarczony sporym ryzykiem. Dlaczego? Ponieważ jesteśm…