Dom W wolnym czasie Utwórz rozmycie światła

Utwórz rozmycie światła

3 min odczyt
0
0
1,706
Rozmycie Światła

Oddziel pierwszy plan od tła, zamieniając świetlne punkty w kolorowe kółka

Okręgi formowane przez nieostre źródła światła to efekt często wykorzystywany i bardzo łatwy do uzyskania podczas fotografowania w nocy. Twoje zdjęcia wykonane po zachodzie słońca mogą mieć właśnie taki, zupełnie bajkowy wygląd. Najlepsze (i zwykle najdroższe) obiektywy dostępne w sklepach pozwalają otrzymać wspaniały bokeh, co jest bardzo przydatne przy wykonywaniu zdjęć zarówno w dzień jak i w nocy.

Sfotografuj obiekt znajdujący się blisko aparatu przy maksymalnie otwartej przysłonie. Pamiętaj tylko, aby w tle znajdowały się jakieś źródła światła. Tło zostanie rozmyte, a światła zamienią się w zachwycające, kolorowe koła.

Obiektywy o dużym maksymalnym otworze względnym są przydatne nie tylko przy tworzeniu tego efektu. Zawsze warto szukać szkieł z jak najmniejszymi dostępnymi wartościami przysłony: im większy otwór, tym więcej światła dociera do matrycy, dzięki czemu można stosować krótsze czasy ekspozycji, a to pozwala z kolei zmniejszyć rozmycie poruszających się obiektów.

Światła wielkiego miasta

W wielkiej aglomeracji miejskiej nie ujrzysz zbyt wie gwiazd, ale znajoma panorama miasta ulega w nocy całkowitej transformacji

Niezależnie od pory nocy, w miastach ni brakuje świateł. Od blasku okien w mies kaniach po łuny ulicznych latarni w mieście nigdy nie jest ciemno. Dla fotografa może być to źródłem twórczej inspiracji. W praktyce każdy z nas znajdzie sposób, aby jakoś wykorzystać te nigdy nie gasnące światła tętniących życiem aglomeracji Znane budynki i panoramy miast wyg dają naprawdę fantastycznie w sztuczny świetle, lecz to nie zwalnia Cię od myślenia o jak najbardziej atrakcyjnej kompozycji. Powinieneś też poznać pewne techniki, które przedstawiamy poniżej, dzięki którym można uzyskać wspaniałe zdjęci; nocnych miejskich pejzaży.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
 • Sprzęty medyczne

  Sprzęty medyczne, zarówno te specjalistyczne (będące na wyposażeniu szpitali i placówek me…
 • lateksowe pończochy

  Generacja odzieżowa

  Kasia Borkowska Lateks jest jak druga skóra, to w nim czuję się najseksowniej. Nic innego …
 • Na czym polega osuszanie mieszkań?

  Widoczna pleść, grzyby to efekt zawilgocenia mieszkania. Taka sytuacja nie tylko wpływa na…
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej W wolnym czasie

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Sprzęty medyczne

Sprzęty medyczne, zarówno te specjalistyczne (będące na wyposażeniu szpitali i placówek me…