Dom Ciekawostki Sprzęt refabrykowany

Sprzęt refabrykowany

3 min odczyt
0
0
622

Jeśli szukasz laptopa, dysponujesz ograniczonym budżetem, a dodatkowo chcesz zmaksymalizować wydajność sprzętu za kwotę, którą posiadasz, zdecydowanie warto rozważyć ofertę laptopów fabrycznie odnawianych.

Certyfikowane odnowione produkty są ogólnie atrakcyjne, ponieważ sprawiają, że możesz otrzymać ten sam produkt za mniejszą cenę. Próbowałem wiele tanich laptopów zanim zdecydowałem się na zakup refabrykowanego sprzętu znacznie lepszej jakości. Nie chciałem płacić ponad 5000 zł za komputer, ale wiedziałem również, że jeśli kupiłem inny “tani zamiennik”, za rok wrócę w to samo miejsce. Zdecydowałem się więc na fabrycznie odnowiony laptop HP Elitebook 840 G5 ze znaczną zniżką w stosunku do zupełnie nowego. Laptop wciąż działa doskonale od kilku lat.

Ale tylko z tego powodu, że możesz uzyskać dobrą cenę na odnowionego laptopa lub inny refabrykowany produkt, nie oznacza to, że wszystkie odnowione produkty są tego warte – wszystko sprowadza się do tego, kto go sprzedaje. Bardzo często w ogóle mylimy pojęcia i za sprzęto odnawiany uznajemy powystawowe lub składane przez studenta i sprzedawane na facebookowych grupach. Zawsze powinniśmy brać pod uwagę oficjalne sklepy, które oferują laptopy z certyfikatem i przynajmniej 12-miesięczną gwarancją. W innym wypadku możemy wyrzucić pieniądze w błoto. Refabrykanty są bardzo dokładnie testowane – często znacznie bardziej niż nowy sprzęt, który wyjdzie prosto z produkcji. Zdarza się, że nawet oficjalny sklep Apple’a oferuje swój odnowiony sprzęt. Biorąc pod uwagę cenę i jakość, warto zainteresować się laptopami refurbished.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej sitab
Załaduj więcej Ciekawostki

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Psychologowie dziecięcy, czym się oni zazwyczaj zajmują?

Czym się zazwyczaj zajmuje psycholog dziecięcy? Dlaczego niejednokrotnie wizyta u psycholo…