Styl skandynawski zdobywa coraz większą popularność. Jak z każdym trendem w aranżacji wnętrz można dokonywać w nim poprawek i łączyć z innymi czasami ekstrawaganckimi dodatkami. Podstawowym założeniem jest stosowanie szarości i bieli oraz prostych rozwiązań związanych z wnętrzem i dodatkami. Wprowadzenie do takich wnętrz mebli podkreślających harmonię i spokój może wpłynąć na odczucia estetyczne mieszkańców.

Jakie meble?

W tym wypadku czynnikiem determinującym określenie czym są meble loftowe, jest materiał, z jakiego są wykonane. Najlepiej wpisują się w takie wnętrza stal i naturalne drewno. Duża kombinacja modeli takich mebli dostępna na rynku pozwala na swobodne dobieranie przedmiotów z różnych kolekcji. W ten sposób znajdziemy ofertę na akcesoria do każdego rodzaju pomieszczeń. Dużą rolę odgrywają geometryczne elementy nadające lekkości nawet masywnym stołom i regałom. Jeżeli szukamy bardziej widocznych dodatków, możemy poszukać producentów oferujących wykonywanie wykończeń w kolorze rdzy lub stylu z dodatkami nawiązującymi do maszyn i fabryk.

Meble loftowe
Meble loftowe

Dla kogo takie meble?

Preferują takie rozwiązania osoby szukające przestrzeni i małej ilości dodatków. Meble stają się dekoracją wnętrza i nie potrzebują dodatkowych akcentów. Takie ażurowe konstrukcje z metalu i drewna potrzebują dużych przestrzeni, aby mogły zostać zaprezentowane w całej okazałości. Ciekawym trendem są meble z polerowanej stali lub chromowane. Zachowują one wszystkie zalety prostych i stylowych mebli i mogą być doskonałym dodatkiem do wnętrz hotelowych i budynków biurowych. Oczywiście występują też serie do standardowych mieszkań. Tu projektanci przewidzieli funkcjonalne meble stylizowane na styl loft. Maja one mniejsze gabaryty i doskonale wpisują się w trendy związane z wyposażeniem wnętrz.

Jak dobierać meble?

Mebli należy szukać pod względem wielkości mieszkania, aby nie przytłoczyły swoją konstrukcją całego wnętrza. Lepiej sprawdzić kilka modeli, aby wybrać ten właściwy i spełniający oczekiwania kupującego. Pozwoli to odkryć wszystkie zalety stylu loft.

Meble loftowe
Meble loftowe

Rafał Pliszka

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Kobieta

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jaki kolor pasuje do czerwonego ubrania

Wybór czerwonego ubrania zwykle jest obarczony sporym ryzykiem. Dlaczego? Ponieważ jesteśm…