Studnia potrzebna jest osobom mającym działki rekreacyjne lub własne domy. Jeśli nie ma możliwości doprowadzenia wody do domu to studnia jest dobrą alternatywą dla klientów. Projekt odwiertu i projekt studni są niezbędne. Osoba planująca wykonanie studni samodzielnie nie może takiej studni wykonać. Dzięki specjalistom może jednak mieć szybko zaprojektowaną oraz wybudowaną taką studnię. Zamówi, zapłaci i otrzyma gotowy projekt w dobrej cenie. Na budowę studni pobierających wodę z pierwszego poziomu wodonośnego nie trzeba mieć żadnych zezwoleń. Podobnie sprawa ma się ze studnią wierconą na własnym terenie. Głębokość odwiertu do 30 centymetrów nie wymaga żadnych zezwoleń, ale nie wolno czerpać więcej niż pięć metrów sześciennych wody na dobę. Zamiar budowy takiej studni zgłasza się jedynie do administracji architektoniczno-budowlanej. Należy sporządzić rysunki ulokowania studni oraz poświadczenie własności danego terenu. Uzyskanie zgody jest formalnością.

Studnia dla małego domu

Podobnie jest w przypadku małego domu. Nie trzeba wielu pism i podań, wystarczy analogiczna procedura jak opisano powyżej. Jeśli jednak prowadzi się hodowlę zwierząt lub uprawia się rośliny to wówczas należy mieć inne pisma, a procedura jest skomplikowana, bo zużywa się o wiele więcej wody. Wymagane będzie wówczas pozwolenie wodnoprawne. Takie są zasady, zgodnie z którymi należy postępować. Jeśli mamy wątpliwości jak postąpić to pomogą nam właściwe organa, które określą czego potrzeba, by mieć studnię na własnym terenie. Nie ma nic lepszego niż pyszna woda z przydomowej studni.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Mężczyzna

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Kto chętnie decyduje się na świece ręcznie robione?

Ludzie coraz chętniej wybierają takie właśnie produkty dekoracyjne o rozmaitych właściwośc…