Co stoi za fenomenem pelletu? Dlaczego jest ekologicznym, a jednocześnie tańszym od węgla paliwem? W dzisiejszym poradniku postaramy się odpowiedzieć na te pytania. Mamy nadzieję, że w ten sposób każdy z naszych czytelników przekona się, że palenie pelletem jest bardzo korzystnym rozwiązaniem.

Przede wszystkim trzeba zacząć od tego, z czego tytułowe paliwo się tak naprawdę składa. Otóż jest to przede wszystkim zwykłe drewno, w formie odpadów takich jak wióry, sprasowane razem dla osiągnięcia efektu charakterystycznych „bryłek”. Odpady te pojawiają się we wszelkiego rodzaju firmach, które produkują wyroby drewniane, meble i tym podobne. Ekologiczność pelletu polega na tym, że wykorzystujemy do palenia to, co i tak musiałoby zostać w jakiś sposób zutylizowane. Jeżeli więc chcemy przysłużyć się środowisku, zdecydowanie warto postawić na pellet Nowy Sącz to jedno z miast, gdzie bez problemu zakupimy tytułowe paliwo stałe. Jest ono sprzedawane na większości składów z opałem.

Nie można też zapomnieć o aspekcie toksyczności spalin, które powstają podczas spalania pelletu. Okazuje się, że znajduje się w nich o wiele mniejsza liczba szkodliwych substancji, niż w węglu czy koksie. Biorąc pod uwagę, że kaloryczność jaką posiada pellet jest tylko minimalnie mniejsza od tej, którą legitymuje się ekogroszek, z naszego komina wyemitujemy sporo mniej toksycznego dymu. Ma to ogromne znacznie w miejscowościach, gdzie dużym problemem jest smog, ale nie tylko. Wszyscy powinniśmy w równym stopniu dbać o czyste powietrze, gdziekolwiek mieszkamy.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
  • Wyciek można usunąć błyskawicznie

    Lokalizacja wycieków to ważne działanie na rzecz klientów. Niekontrolowany wyciek wody to …
  • Uniwersalne akcesoria do włosów

    Modne upięcie włosów w sprawie, że kobieta wygląda młodo i atrakcyjnie. Ponadto dodaje to …
  • Sprzęty medyczne

    Sprzęty medyczne, zarówno te specjalistyczne (będące na wyposażeniu szpitali i placówek me…
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Ciekawostki

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Wyciek można usunąć błyskawicznie

Lokalizacja wycieków to ważne działanie na rzecz klientów. Niekontrolowany wyciek wody to …