Co stoi za fenomenem pelletu? Dlaczego jest ekologicznym, a jednocześnie tańszym od węgla paliwem? W dzisiejszym poradniku postaramy się odpowiedzieć na te pytania. Mamy nadzieję, że w ten sposób każdy z naszych czytelników przekona się, że palenie pelletem jest bardzo korzystnym rozwiązaniem.

Przede wszystkim trzeba zacząć od tego, z czego tytułowe paliwo się tak naprawdę składa. Otóż jest to przede wszystkim zwykłe drewno, w formie odpadów takich jak wióry, sprasowane razem dla osiągnięcia efektu charakterystycznych „bryłek”. Odpady te pojawiają się we wszelkiego rodzaju firmach, które produkują wyroby drewniane, meble i tym podobne. Ekologiczność pelletu polega na tym, że wykorzystujemy do palenia to, co i tak musiałoby zostać w jakiś sposób zutylizowane. Jeżeli więc chcemy przysłużyć się środowisku, zdecydowanie warto postawić na pellet Nowy Sącz to jedno z miast, gdzie bez problemu zakupimy tytułowe paliwo stałe. Jest ono sprzedawane na większości składów z opałem.

Nie można też zapomnieć o aspekcie toksyczności spalin, które powstają podczas spalania pelletu. Okazuje się, że znajduje się w nich o wiele mniejsza liczba szkodliwych substancji, niż w węglu czy koksie. Biorąc pod uwagę, że kaloryczność jaką posiada pellet jest tylko minimalnie mniejsza od tej, którą legitymuje się ekogroszek, z naszego komina wyemitujemy sporo mniej toksycznego dymu. Ma to ogromne znacznie w miejscowościach, gdzie dużym problemem jest smog, ale nie tylko. Wszyscy powinniśmy w równym stopniu dbać o czyste powietrze, gdziekolwiek mieszkamy.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Ciekawostki

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Kto chętnie decyduje się na świece ręcznie robione?

Ludzie coraz chętniej wybierają takie właśnie produkty dekoracyjne o rozmaitych właściwośc…