Preparaty na wzmocnienie naczyń krwionośnych

Naczynia krwionośne wchodzą w skład układu krążenia. Odpowiadają za przewodzenie krwi po organizmie. Zdarza się jednak, że ulegają osłabieniu. Jak temu przeciwdziałać?

Rola naczyń krwionośnych

Naczynia krwionośne to tętnice, żyły i naczynia włosowate, czyli włośniczki. Żyły tłoczą krew do serca, żyły odprowadzają ją z niego. Niewidzialne gołym okiem włośniczki odpowiadają za wymianę substancji odżywczych, hormonów, witamin gazów i innych substancji. Od pracy naczyń krwionośnych zależy prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu.

Co zagraża naczyniom krwionośnym

Chorobami dotykającymi naczynia krwionośne są między innymi nadciśnienie, miażdżyca i zatory tętnicze, żylaki i niewydolność żylna, w przypadku naczyń włosowatych zespół Goodpasture’a i wiele innych.

Naczynia krwionośne profilaktyka i leczenie

Dbając o zdrowie swoje i innych, warto kierować się zasadą, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć. W ramach profilaktyki chorób serca i układu krążenia dobrym krokiem jest suplementacja wzmacniającymi je preparatami. Wzbogacanie diety odpowiednimi składnikami jest tym bardziej istotna kiedy problemy z naczyniami krwionośnymi i sercem już się ujawniły. Jak dowodzą badania, niezwykle dobroczynny wpływ na układ krążenia mają wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega 3.  Kwasy te charakteryzują się działaniem przeciwzapalnym i przeciw utleniającym, pełniąc skutecznie rolę zmiatacza wolnych rodników. Związki te działają korzystnie na profil lipidowy, obniżając stężenie trójglicerydów i podwyższając stężenie tak zwanego dobrego cholesterolu. Działają również leczniczo w terapii nadciśnienia. Kwasy omega 3 zmniejszają ryzyko zawału serca. Więcej informacji na temat korzyści wynikających ze stosowania kwasów omega 3, a także samych produktów je zawierających znaleźć można na stronie goldomega3.pl

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla nich

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Zwrot ubezpieczenia Holandia

Każda osoba pracująca lub mieszkająca w Holandii ma obowiązek posiadania ubezpieczenia zdr…