Preparaty na wzmocnienie naczyń krwionośnych

Naczynia krwionośne wchodzą w skład układu krążenia. Odpowiadają za przewodzenie krwi po organizmie. Zdarza się jednak, że ulegają osłabieniu. Jak temu przeciwdziałać?

Rola naczyń krwionośnych

Naczynia krwionośne to tętnice, żyły i naczynia włosowate, czyli włośniczki. Żyły tłoczą krew do serca, żyły odprowadzają ją z niego. Niewidzialne gołym okiem włośniczki odpowiadają za wymianę substancji odżywczych, hormonów, witamin gazów i innych substancji. Od pracy naczyń krwionośnych zależy prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu.

Co zagraża naczyniom krwionośnym

Chorobami dotykającymi naczynia krwionośne są między innymi nadciśnienie, miażdżyca i zatory tętnicze, żylaki i niewydolność żylna, w przypadku naczyń włosowatych zespół Goodpasture’a i wiele innych.

Naczynia krwionośne profilaktyka i leczenie

Dbając o zdrowie swoje i innych, warto kierować się zasadą, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć. W ramach profilaktyki chorób serca i układu krążenia dobrym krokiem jest suplementacja wzmacniającymi je preparatami. Wzbogacanie diety odpowiednimi składnikami jest tym bardziej istotna kiedy problemy z naczyniami krwionośnymi i sercem już się ujawniły. Jak dowodzą badania, niezwykle dobroczynny wpływ na układ krążenia mają wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega 3.  Kwasy te charakteryzują się działaniem przeciwzapalnym i przeciw utleniającym, pełniąc skutecznie rolę zmiatacza wolnych rodników. Związki te działają korzystnie na profil lipidowy, obniżając stężenie trójglicerydów i podwyższając stężenie tak zwanego dobrego cholesterolu. Działają również leczniczo w terapii nadciśnienia. Kwasy omega 3 zmniejszają ryzyko zawału serca. Więcej informacji na temat korzyści wynikających ze stosowania kwasów omega 3, a także samych produktów je zawierających znaleźć można na stronie goldomega3.pl

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla nich

Dodaj komentarz

Sprawdź też

W jaki sposób można sprzedać samochód?

Ewidentnie zastanawiasz się nad tym, jak można szybko sprzedać wóz, którym już nie masz za…