Nie zabijaj posłańca

Już Sofokles pisał, że nikt nie lubi tych, co przynoszą złe wieści. Kiedyś takich posłańców zabijano, co zdaje się być aktem zemsty bez sensu. A jednak nadal tak robimy. Ból zazwyczaj jest wiadomością, jaką ciało wysyła nam w dobrej wierze i czeka na skuteczną interwencję. Niestety, najczęstszą reakcją jest krótkie: bądź cicho, czyli łyknięcie tabletki przeciwbólowej. Problem zniknął? Raczej informacja o nim została stłumiona, ale doraźnie uzyskujemy upragniony spokój – posłaniec został zabity. A przecież żaden rozsądny kierowca nie zagłusza stukania pod maską głośną muzyką. Dlaczego swoje ciała traktujemy gorzej niż samochód? Raporty donoszą, że spożycie środków przeciwbólowych w Polsce rośnie lawinowo z roku na rok. Są one dostępne na wyciągnięcie ręki, łykamy je bez konsultacji z lekarzem i bez świadomości, jak ich długotrwałe stosowanie wpływa na zdrowie. Auto, aby było dopuszczone do ruchu, wymaga corocznego przeglądu technicznego. Jak często robisz pakiet podstawowych badań i konsultujesz je z lekarzem? Jeśli twierdzisz, że nie masz czasu, pomyśl: skoro będąc w dobrej formie nie wyrabiasz się z obowiązkami, jak dasz sobie z nimi radę, kiedy zachorujesz? Póki czas, przyjrzyj się temu, co jesz, zadbaj o aktywność fizyczną, poszukaj czegoś innego niż pigułki. Rozeznaj się w sposobach, jakie mogą ci pomóc i daj sobie czas na kurację, która odciąży twój organizm, zanim pojawi się ból, a za nim choroba.

Organizm dąży do zdrowia

Czasami podczas stosowania terapii naturalnych również mogą pojawiać się dolegliwości. To kryzysy ozdrowieńcze – choć bywają nieprzyjemne, są przejściowe i tym razem niosą dobre wieści: organizm usuwa chorobę. Mechanizm samoleczenia można uruchomić za pomocą odżywiania, jak choćby warzywną dietą dr Ewy Dąbrowskiej. Ten sam cel osiągają również niektóre terapie manualne, na przykład uniwersalna Metoda Bowena, którą mogą stosować nawet niemowlęta i kobiety w ciąży. Ta holistyczna terapia delikatnie, ale bardzo efektywnie przywraca równowagę organizmu i jego poszczególnych organów, przynosząc jednocześnie uczucie głębokiego relaksu i odprężenia. Gdy tylko spróbujesz wyobrazić sobie, że bierzesz do ust plasterek cytryny i kwaśny sok rozlewa się po języku, twoje ślinianki automatycznie biorą się do pracy, mimo że tak naprawdę nie ma żadnej cytryny. Ciało posłusznie reaguje na każdą myśl, gotowe do działania. Poświęć mu również swoją uwagę, a ono się odwdzięczy. Bo przecież twoje ciało to ty, wszystko, co robisz dla niego, robisz również dla siebie. Potraktuj ból jak wiadomość -jeśli spełni swoją informacyjną rolę, nie będzie już więcej potrzebny.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
  • Wyciek można usunąć błyskawicznie

    Lokalizacja wycieków to ważne działanie na rzecz klientów. Niekontrolowany wyciek wody to …
  • Uniwersalne akcesoria do włosów

    Modne upięcie włosów w sprawie, że kobieta wygląda młodo i atrakcyjnie. Ponadto dodaje to …
  • Sprzęty medyczne

    Sprzęty medyczne, zarówno te specjalistyczne (będące na wyposażeniu szpitali i placówek me…
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Ciekawostki

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Wyciek można usunąć błyskawicznie

Lokalizacja wycieków to ważne działanie na rzecz klientów. Niekontrolowany wyciek wody to …