Dla niektórych naszych rodaków Polska wydaje się miejscem mało atrakcyjnym turystycznie. Szukają piękna w dalekiej Europie południowej, czy jeszcze dalszej Azji. Natomiast Polska ma naprawdę bardzo dużo do zaoferowania szukającym różnorodności i pięknych zakątków.

To zagraniczni turyści coraz częściej oświadczają, że nasz kraj wart jest odwiedzenia i wyszukiwarki pełne są wpisywanych fraz na temat naszej przyrody czy zabytków czy hasła Travel Poland, które charakteryzuje zainteresowanie naszą piękną ojczyzną.

Polska różnorodna.

Polska ze względu na swoje położenie i obszar ma do pokazania różne oblicza swojego krajobrazu. Istnieje tutaj kilka krain geograficznych o odmiennych cechach, wyglądzie i zgoła odmiennej atrakcyjności dla poszczególnych grup turystów.

Travel Poland
Travel Poland

Góry – zajmujące południowe przygranicze Polski. Dzielą się dodatkowo na część karpacką z młodszymi, strzelistymi, wysokimi Tatrami i krajobrazem dość świeżych form polodowcowych. Z drugiej strony starsze i majestatyczne Sudety, z krajobrazem już nie tak wysokogórskim, ale w swoim pięknie mających wielu amatorów.

Morze – oczywiście trzeba o nim wspomnieć,  w zestawieniu z górami. Jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami dość szerokiego pasa wybrzeża z zupełnie rewelacyjnymi, szerokimi, piaszczystymi plażami i najprawdziwszymi wydmami. Polski Bałtyk, w odróżnieniu od większości innych mórz, zapewnia nam bryzę zawierającą potrzebny do prawidłowego funkcjonowania jod.

W Polsce mamy wreszcie piękne, rozległe i pełne lasów pojezierza, z mekką wszystkich motorowodniaków – Mazurami.

Polska to kraj zabytków architektury sakralne, ale także liczne, liczące wiele wieków, ruiny zamków i zachowane pałace. Do najchętniej odwiedzanych turystycznie miast należą: Warszawa, Kraków, Wrocław, Gdańsk. Są to przepiękne miejsca, w których można spacerować i podziwiać mnogość atrakcji, deptając ścieżkami polskiej historii.

Rozpowszechnianie wiedzy o naszym kraju sprawia, że turystów przybywa. Rezygnują oni nierzadko z odwiedzania niezbyt dziś bezpiecznych państw ościennych w Europie i przekonują się, że do Polski warto wrócić dla jej walorów.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
 • Sprzęty medyczne

  Sprzęty medyczne, zarówno te specjalistyczne (będące na wyposażeniu szpitali i placówek me…
 • lateksowe pończochy

  Generacja odzieżowa

  Kasia Borkowska Lateks jest jak druga skóra, to w nim czuję się najseksowniej. Nic innego …
 • Na czym polega osuszanie mieszkań?

  Widoczna pleść, grzyby to efekt zawilgocenia mieszkania. Taka sytuacja nie tylko wpływa na…
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej VIP4

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Sprzęty medyczne

Sprzęty medyczne, zarówno te specjalistyczne (będące na wyposażeniu szpitali i placówek me…