ARKADIUSZ SZYDERSKI

WICEMISTRZ ŚWIATA W KULTURYSTYCE TRADYCYJNEJ (ROK 2005), OBECNIE TRENER MISTRZÓW

W okresie robienia masy, treningi cardio zalecam tylko osobom, które mają problemy z codziennym spożywaniem właściwej dla nich ilości kalorii. Wiadomo, że przez kilka tygodni robienia masy mięśniowej należy codziennie spożywać nieco więcej kalorii niż potrzebuje organizm do prawidłowego funkcjonowania. Niezapewnienie sobie takiego naddatku uniemożliwia rozbudowę mięśni.

Jeżeli ktoś ma problemy z apetytem i problemem jest dla niego spożywanie potrzebnej mu ilości kalorii, to powinien zmusić swój organizm do większego apetytu. Jednym ze sposobów na to jest robienie 3 razy w tygodniu 20-25-minutowego treningu cardio. Trening taki należy robić po treningu siłowym.

ROBERT PIOTRKOWICZ

TRZYKROTNY MISTRZ ŚWIATA W KULTURYSTYCE TRADYCYJNEJ

Można spotkać się z różnymi opiniami na temat robienia treningów cardio w okresie zwiększania masy mięśniowej. Są zwolennicy takich treningów, są i przeciwnicy. No cóż, organizmy nasze są różne, różne są też ich potrzeby, a zatem trudno się dziwić rozbieżnościom.

Na pewno treningi cardio pozwalają spożywać więcej jedzenia, co się przekłada na większą ilość wartościowych składników odżywczych dostarczanych do organizmu, a w okresie treningów na masę jest to bardzo ważne. Treningi takie pozwalają też poprawić kondycję fizyczną, co też nie jest bez znaczenia.

Robiąc masę mięśniową nigdy nie stosowałem treningów cardio, nie były mi one potrzebne i nie chciałem przedłużać czasu spędzanego na siłowni. Mam szybki metabolizm, na kondycję fizyczną też nie narzekam, tak więc dodawanie jeszcze treningów cardio nie ma żadnego uzasadnienia.

Jeżeli ktoś ma zbyt wolny metabolizm lub chce poprawić kondycję fizyczną, to może 2 lub 3 razy w tygodniu robić niezbyt długie (maksimum 30 minut) treningi cardio.

Na pewno takich treningów nie powinny robić osoby, które mają problemy z codziennym dostarczaniem właściwej ilości kalorii, bo treningi cardio jeszcze zwiększają to zapotrzebowanie.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
 • Sprzęty medyczne

  Sprzęty medyczne, zarówno te specjalistyczne (będące na wyposażeniu szpitali i placówek me…
 • lateksowe pończochy

  Generacja odzieżowa

  Kasia Borkowska Lateks jest jak druga skóra, to w nim czuję się najseksowniej. Nic innego …
 • Na czym polega osuszanie mieszkań?

  Widoczna pleść, grzyby to efekt zawilgocenia mieszkania. Taka sytuacja nie tylko wpływa na…
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Ciekawostki

Jeden komentarz

 1. […] 1 minutę temu Pod lupą EKSPERTÓW WARTO CZY NIE WARTO ROBIĆ CARDIO? cz.2 […]

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Sprzęty medyczne

Sprzęty medyczne, zarówno te specjalistyczne (będące na wyposażeniu szpitali i placówek me…