Dom Ciekawostki Płomienne miniFORUM w Nałęczowie 2010

Płomienne miniFORUM w Nałęczowie 2010

11 min odczyt
0
0
565
Płomienne miniFORUM w Nałęczowie 2010

Jak rozpoznać dobry wkład kominkowy, piec czy inne przydatne w świecie ciepła narzędzie? Jak wybrać firmę, której można powierzyć sprawność i bezpieczeństwo domowego ogniska? Jak wreszcie być czasopismem, które podąża z duchem czasu i rozwojem rynku, kształtuje jego realia i może udzielać rzetelnych wskazówek? Odpowiedzi na te i podobne pytania szukać można nie tylko na łamach „Świata Kominków”. Równie cenne mogą okazać się nasze rekomendacje, czyli nagrody i wyróżnienia Płomień Roku dla najlepszych osiągnięć i zjawisk branży kominkowo-piecowej. oraz wiele innych przedsięwzięć, które podejmuje nasze wydawnictwo. Rokrocznie ich ukoronowaniem jest Płomienne miniFORUM w Nałęczowie. W tym roku odbyło się ono 26 czerwca i zgodnie z kilkuletnią już tradycją jego program nie ograniczał się wyłącznie do wręczenia prestiżowych statuetek.

Nałęczowskie spotkanie, jak zawsze przygotowywane z myślą o promocji i rozwoju branży kominkowej w Polsce, otworzyła konferencja poświęcona aktualnym zagadnieniom dotyczących firm i instytucji związanych ze światem ciepła. Tym razem tematem wykładów w Pałacu Małachowskich był potencjał Internetu i rozwiązań informatycznych. Konferencję otworzył Tomasz Kuryło z firmy „Enzo”, przybliżając możliwości i sposoby skutecznego marketingu w sieci. Wykład wzbudził dużą ciekawość gości, posypały się pytania, opinie i wizytówki. Po tym wprowadzeniu swoje prezentacje przedstawił Andrzej Kurek z firmy „Elektra”. Tematami jego dwóch kolejnych wystąpień były zagadnienia e-handlu w kontekście rynku kominków oraz rozwiązania informatyczne dla małych i średnich firm. Po tej dawce informacji, już tradycyjnie dla nałęczowskiego miniFORUM, głos zabrał prof. Mirosław Piotrowski, poseł do Parlamentu Europejskiego. Jego wystąpienie wzbudziło najwięcej pytań ze strony słuchaczy. Tym razem chodziło o sprawy generalne, kierunek zmian i przyszłość Unii. Po ożywionej dyskusji do wystąpień informatycznych nawiązała dr Dorota Filar z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, w sposób humanistyczny podsumowując problematykę nowych mediów i samej reklamy. Część merytoryczną spotkania zamknął wykład Aldony Mazurkiewicz, przybliżający szanse i zagrożenia otwartego rynku UE.

Na zakończenie konferencji organizatorzy w sposób praktyczny zaaplikowali główną ideę tego wydarzenia, udostępniając kody aktywacyjne do zapoznania się z najnowszym numerem „Świata Kominków”, tym razem w postaci elektronicznej. W ten sposób po raz pierwszy nomen-omen premiera w formie elektronicznej wyprzedziła wydanie tradycyjne. (Polecamy wszystkim czytelnikom tę nowoczesną ścieżkę dostępu do naszych zasobów.

Chwilę przerwy, poprzedzającą punkt kulminacyjny imprezy – rozdanie nagród i wyróżnień Płomieni Roku – wypełniły atrakcje uzdrowiska Nałęczów. Organizatorzy zadbaliby zaproszeni goście mogli poznać choć część z uroku i atmosfery znanego kurortu. Do dyspozycji uczestników miniFORUM był tutejszy przewodnik oraz wejściówki na koncert ..Nałęczowskie Divertimento” w wykonaniu Kwartetu Fletowego Filharmonii Lubelskiej. Po sutym obiedzie, mimo upału, część gości skosztowała też przysmaków słynnej pijalni czekolady. Kwitły ploteczki i rozmowy .kuluarowe.

Punktualnie o osiemnastej w Atrium Uzdrowiska Nałęczów stawił się jednak komplet gości. Wszyscy przejęci i podekscytowani szansą zdobycia uznanej już w branży nagrody. W tym roku więcej było kategorii nagród, jak i nominowanych. Emocje sięgały więc zenitu, gdy spośród licznej grupy dziewięćdziesięciu nominowanych w dziesięciu kategoriach wyłoniono 8 Płomieni Roku, Superpłomień oraz 30 wyróżnień.

Po uhonorowaniu wszystkich wyróżniających się w ubiegłym roku firm, produktów i wydarzeń, przyszedł czas na uroczyste zakończenie konkursu Premier, przeprowadzonego podczas tegorocznych Targów KOMINKI. Nagrody i dyplomy wręczyli zwycięzcom przedstawiciele Międzynarodowych Targów Poznańskich i wydawnictwa „Świat Kominków”.

Słowa uznania, podziękowania i gratulacje niespodziewanie płynęły też ze strony gości. Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Kominki Polskie”, Krzysztof Kurkowski, wręczył redaktorowi naczelnemu „Świata Kominków”, Witoldowi Hawajskiemu, Certyfikat Honorowego Członka OSKP.

Ten niespodziewany i miły akcent zakończył część oficjalną imprezy, zapowiadając kolejne pozytywne zaskoczenie. Nie była nim sama aukcja na rzecz Domu dla Dzieci, budowanego przez Siostry Kapucynki w Wąwolnicy, która na dobre weszła już do programu Płomiennego miniFORUM, lecz gorące serca i hojność zaproszonych gości. Mimo kilkuletnich, dobrych doświadczeń wielkość zebranej kwoty – ponad 47 tysięcy złotych(l) – była jednak pewnym zaskoczeniem. Rekordowa suma uzyskana za licytowane podczas aukcji aniołki, wykonane przez podopiecznych sióstr, pokazała, jak gorące są serca przedstawicieli branży, jak bardzo czułe na J< domowego ogniska. Swoją cegiełkę do budowy Domu dla Dzieci w Wąwolnicy dołożyły firmy: Kratki.pl. Brunner, Kominki Batura. Hajduk, Makroterm, Lechma, Austroflamm, Cebud, Lester Projekt, Skat-Ars, Tatarek. Kafel-Art, Kominki Mikołajczyk, Crum Bartosz Soiński, Sandra Anna Maciejak. Aukcję wsparło także Ogólnopolskie Stowarzyszenie „Kominki Polskie” i osoby prywatne.

W nastrój wzruszenia doskonale wpisał się koncert finalisty programu MAM TALENT. Mateusza Ziółko, który zainaugurował Płomienny Wieczór. Artystę o charyzmatycznym. czystym głosie wsparła na scenie Marianna Sokołowska, której nazwisko warto już dziś zapamiętać. Muzyka królowała jeszcze przez długie godziny po koncercie. Na parkiecie zabrakło co prawda solowych pokazów tanecznych prezesa OSKP, Krzysztofa Kurkowskiego. znaleźli się jednak godni zastępcy. Po północy niemal wszystkich połączyło karaoke. Sporo działo się również przy ustawionych na werandzie stolikach. Ilość zawieranych znajomości i wymienianych wizytówek wskazywała, jak ważna jest dla branży możliwość takiego spotkania, nawet jeśli późną nocą na bok spychane są kontakty, informacje, interesy… Co z tego wyniknie? Trudno przewidzieć. Można być natomiast pewnym tego. że już za rok będzie następne Płomienne miniFORUM.

Agnieszka Krysa

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Ciekawostki

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Preparaty na wzmocnienie naczyń krwionośnych

Preparaty na wzmocnienie naczyń krwionośnych Naczynia krwionośne wchodzą w skład układu kr…