W Polsce dużą popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju grupy militarne, paramilitarne i ćwiczeniowe. Wielu ludzi – niekoniecznie młodych – rok rocznie przygotowuje się do życia w ciężkich warunkach. Nigdy nie wiadomo, co czeka nas w przyszłości. Wojna, głód, zaraza, trzęsienie ziemi, powódź i inne kataklizmy – nie każdy z nas potrafi sobie wyobrazić tak wielkie nieszczęście. Ci jednak, którzy myślą przyszłościowo, a jednocześnie niestraszne im spartańskie warunki, stopniowo pogłębiają swoją wiedzę w tym zakresie.

Wiele wspomnianych wyżej grup reklamuje się jako patriotyczne. Wiadomo, że patriotyzm to znacznie więcej, aniżeli odzież patriotyczna – to wiedza, umiejętności, styl życia, określone wartości, a także religia. Przygotowanie się do tych spartańskich warunków wydaje się niemożliwe, jednakże w ich przypadku liczy się każda nowa umiejętność. Skupmy się zatem na wyposażeniu, które każdy z nas powinien mieć w domu, a już na pewno powinien zabrać ze sobą wybierając się na weekend w lesie czy w górach.

Odzież patriotyczna
Odzież patriotyczna

Lista kluczowego wyposażenia pod namiot wydaje się nie mieć końca. Prawdziwy biwak to nie nocleg w hotelu czy w kwaterze prywatnym, a w namiocie bądź w szałasie. Nie da się ukryć, że to drugie jest znacznie trudniejsze do wykonania. Do podstawowego wyposażenia zaliczyć możemy: śpiwór, karimatę, śledzie, saperkę, toporek oraz paracord. Niezależnie od tego czy jedziemy na weekend czy dłużej, obowiązkowo musimy wziąć ze sobą: latarkę, mapę, a także kompas lub GPS, dobry (sprawdzony i nieuczulający) środek na owady, ciepłe ubranie na zmianę, nieprzemakalne buty, a także multitool. Jeżeli boimy się braku kontaktu ze światem bądź najzwyczajniej w świecie nie posiadamy tyle samozaparcia, by przez krótki czas nie kontaktować się ze znajomymi, przyda się także solidny telefon.

Jeśli chodzi o higienę i pożywienie, najważniejsze są: palnik turystyczny i menażka, wodoodporne zapałki i krzesiwo, uzdatniacz wody, mydło w listkach, szybkoschnący ręcznik. Już te podstawowe akcesoria pozwolą przeżyć nam nawet na najdalszym odludziu. Nie zapominajmy również o ostrym nożu, sprzyjającym przedzieraniu się przez krzaki bądź skórowaniu zwierzyny.

Komentarze
 • Aglomeracje na celowniku – Lee Cooper

  Sklepy z markową odzieżą dżinsową przechodzą transformację. Zmienia się wystrój wnętrza i …
Załaduj więcej podobnych artykułów
 • Preparaty na wzmocnienie naczyń krwionośnych

  Preparaty na wzmocnienie naczyń krwionośnych Naczynia krwionośne wchodzą w skład układu kr…
 • Księgowość nie taka straszna

  Księgowość to jeden z obszarów działalności przedsiębiorstwa, który, chociaż istotny dla p…
 • Żelazo a ciąża

  Żelazo a ciąża W trakcie ciąży występuje zwiększone zapotrzebowanie na żelazo. Dlaczego? C…
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej VIP4

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Preparaty na wzmocnienie naczyń krwionośnych

Preparaty na wzmocnienie naczyń krwionośnych Naczynia krwionośne wchodzą w skład układu kr…