Bez wątpienia w Polsce coraz częściej i odważniej wzrastają nastroje patriotyczne. Podyktowane jest to różnymi czynnikami, lecz bezapelacyjnie trend ten uderza najmocniej w młodych Polaków. Chętnie przejawiają oni swoje poglądy w sferze publicznej oraz nie wstydzą się identyfikacji ze swoim krajem. Oczywiście w takiej sytuacji rynek nie mógł zareagować inaczej, jak wypuszczając produkty wpasowujące się w zainteresowania młodych Polaków. Jednym z takich produktów jest odzież militarna. Najczęściej są to koszulki z motywem związanym z Polską lub jej historią. Od pierwszych edycji takich koszulek zyskały one wielką popularność i coraz więcej rodzimych producentów zainteresowało się własnym segmentem odzieży patriotycznej.

Całe spektrum

Odzież patriotyczna
Odzież patriotyczna

Producenci odzieży patriotycznej różnie podchodzą do tematyki. Jedni starają się nie zabierać żadnego głosu w debacie publicznej i produkować koszulki neutralne światopoglądowo, korzystające jedynie z symboliki narodowej. Czasami zdarza się tak, że motyw Polski jest mały, ale widoczny przez co ubrani zyskuje niepowtarzalny, aczkolwiek minimalistyczny charakter. Inii producenci natomiast nie kryją się z własnymi poglądami, zamieszczając na nich chwytliwe hasła krytykujące tę, czy inną opcję polityczną. Niezależnie jednak od tego co wybierze klient, dzisiaj ma pełną gamę wyboru. Dzięki temu każdy może nosić to, co mu się podoba i publicznie identyfikować się z taką wersją patriotyzmu, która mu odpowiada.

Nie tylko koszulki

Oczywiście odzież patriotyczna początkowo ograniczała się do koszulek, lecz wraz ze wzrostem mody okazało się, że także inne części garderoby doskonale nadają się na wykorzystanie tej tematyki. W pierwszej kolejności pojawiły się patriotyczne bluzy. Następnie motywy zostały wykorzystywane na bluzach, a nawet mniej oczywistych elementach garderoby jak muchach czy krawatach. Najbardziej imponujące natomiast wydają się ubrania sportowe, które dzięki wykorzystanemu materiałowi dają duży potencjał stworzenia naprawdę zjawiskowego produkty. To właśnie na nich motywy patriotyczne mogą połączyć się z wysokiej jakości wizją artystyczną, tworząc bardzo dobry produkt (doskonale nadający się chociażby na prezent).

Chwilowa moda?

Można przy tym zadać sobie pytanie czy odzież patriotyczna jest jedynie chwilową modą, czy szerszym trendem. Czas pokazuje, że raczej przyzwyczaimy się do nich na ulicach- ludzie noszą koszulki patriotyczne już od kilku lat i nic nie wskazuje na to, by miałoby się to zmienić w najbliższym czasie.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Ciekawostki

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jaki kolor pasuje do czerwonego ubrania

Wybór czerwonego ubrania zwykle jest obarczony sporym ryzykiem. Dlaczego? Ponieważ jesteśm…