Dom Biznes Odpowiednia strategia w branży nieruchomości

Odpowiednia strategia w branży nieruchomości

3 min odczyt
0
0
16

Ogólnie rzecz biorąc, jako sprzedawca nieruchomości, masz trzy zasady – przeprowadzaj transakcje tak szybko, jak to możliwe, po najwyższej cenie i przy jak najmniejszej liczbie warunków. Proste, prawda? W praktyce jest to nieco bardziej skomplikowane. Twoja oferta, jeśli zostanie prawidłowo wprowadzona na rynek, spodoba się wielu różnym typom nabywców i trzeba zweryfikować kto będzie najlepszy. Jeśli posiadasz mieszkania Bydgoszcz, powinieneś obrać właściwą strategię.

Deweloper

Zazwyczaj doświadczony i zmotywowany. Widzi nieruchomość pod kątem zysków jakie może wygenerować. Deweloper widzi działkę nieruchomości z perspektywy ponownego wykorzystania, wyburzenia i przebudowy. Najistotniejsze w wycenie dewelopera jest obliczenie ostatecznej wartości nowej nieruchomości (po remoncie) – czynszu lub ceny sprzedaży. Rozważane są takie rzeczy jak koszty budowy, czas budowy, zatwierdzenia miasta, trendy rynkowe i strategia.

Inwestor

Jeśli budynek, który sprzedajesz, przynosi dochód – świetnie! Gdzie jest ten dochód w stosunku do rynku? Jak stabilny jest najemca? Jak długi jest okres wynajmu? Mówiąc prościej – inwestor wyceni strumień dochodów w oparciu o ich tolerancję na ryzyko. Im wyższe ryzyko – tym oczywiście mniej jest skłonny zapłacić. Uwzględnia on czynsze, przestoje, koncesje, ulepszenia i wszelkie opłaty.

Obecny najemca

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale najlepszym Twoim nabywcom będzie na ogół Twój dotychczasowy najemca. Czemu? Przyzwyczaił się do miejsca, zna okolice, mieszkanie przystosował pod siebie, odnalazł się już w lokalizacji. Ich koszt przeniesienia jest ogromny. Jest to korzystne finansowo dla obu stron ponieważ odchodzą koszty transakcji w postaci braku pośrednika.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej sitab
Załaduj więcej Biznes

Dodaj komentarz