Dom Biznes Odpowiednia strategia w branży nieruchomości

Odpowiednia strategia w branży nieruchomości

3 min odczyt
0
0
312

Ogólnie rzecz biorąc, jako sprzedawca nieruchomości, masz trzy zasady – przeprowadzaj transakcje tak szybko, jak to możliwe, po najwyższej cenie i przy jak najmniejszej liczbie warunków. Proste, prawda? W praktyce jest to nieco bardziej skomplikowane. Twoja oferta, jeśli zostanie prawidłowo wprowadzona na rynek, spodoba się wielu różnym typom nabywców i trzeba zweryfikować kto będzie najlepszy. Jeśli posiadasz mieszkania Bydgoszcz, powinieneś obrać właściwą strategię.

Deweloper

Zazwyczaj doświadczony i zmotywowany. Widzi nieruchomość pod kątem zysków jakie może wygenerować. Deweloper widzi działkę nieruchomości z perspektywy ponownego wykorzystania, wyburzenia i przebudowy. Najistotniejsze w wycenie dewelopera jest obliczenie ostatecznej wartości nowej nieruchomości (po remoncie) – czynszu lub ceny sprzedaży. Rozważane są takie rzeczy jak koszty budowy, czas budowy, zatwierdzenia miasta, trendy rynkowe i strategia.

Inwestor

Jeśli budynek, który sprzedajesz, przynosi dochód – świetnie! Gdzie jest ten dochód w stosunku do rynku? Jak stabilny jest najemca? Jak długi jest okres wynajmu? Mówiąc prościej – inwestor wyceni strumień dochodów w oparciu o ich tolerancję na ryzyko. Im wyższe ryzyko – tym oczywiście mniej jest skłonny zapłacić. Uwzględnia on czynsze, przestoje, koncesje, ulepszenia i wszelkie opłaty.

Obecny najemca

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale najlepszym Twoim nabywcom będzie na ogół Twój dotychczasowy najemca. Czemu? Przyzwyczaił się do miejsca, zna okolice, mieszkanie przystosował pod siebie, odnalazł się już w lokalizacji. Ich koszt przeniesienia jest ogromny. Jest to korzystne finansowo dla obu stron ponieważ odchodzą koszty transakcji w postaci braku pośrednika.

Komentarze
  • Znaczenie nowego mieszkania dla młodego człowieka

    Znaczenie mieszkalnictwa wynika ze znaczenia samego mieszkania jako dobra podstawowego, ni…
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej sitab
Załaduj więcej Biznes

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Tatuaż na szyi

Tatuaże na szyi są jednymi z najbardziej kontrowersyjnych. Zazwyczaj są pełne życia i osza…