W epoce mody na bycie fit oraz szaleństwa na punkcie zdrowej diety, wielu z nas jest przekonana, że odżywia się w prawidłowy sposób. Nie zdajemy sobie jednak często sprawy w jak wielkim możemy być błędzie. Owszem, jemy warzywa, owoce i pijemy wodę, lecz to zdecydowanie nie wystarczy, jeżeli w nasze nawyki wkradną się pewne nieodpowiednie elementy. Czego więc powinniśmy unikać, jeśli chcemy się zdrowo odżywiać?

Fast food – to przecież logiczne. Jeżeli staramy się odżywiać zdrowo, lecz raz na jakiś czas zdarzy się nam zjeść cheeseburgera z frytkami, to nie ma co popadać w kompleksy, ponieważ nie dzieje się żadna dietetyczna tragedia. Jednak nie należy tego robić w postaci nagrody za wykonany trening. Po pierwsze jest to zły nawyk, który z czasem może stać się poważnym problemem, lecz takie jedzenie nie dostarczy naszemu naszemu organizmowi potrzebnych składników odżywczych po wysiłku fizycznym.

Nie jedzmy również zaraz przed snem. Ogromnym mitem jest jednak, że ostatni posiłek należy zjeść około godziny 18. Wszystko jest zależne od naszego trybu życia i tego, o której zazwyczaj kładziemy się spać. Prawdą natomiast jest, że nie powinno się jeść na około 2 godzin przed zaśnięciem. Tyle czasu nasze ciało potrzebuje na trawienie. Jeżeli będzie musiało wykonywać tę czynność w pozycji leżącej podczas snu, możemy spodziewać się niestrawności lub zgagi. Taki posiłek może również prowadzić do zwiększenia ilości kalorii w organizmie i wzrostu wagi.

Kolejną rzeczą jest niewystarczająca ilość wody w organizmie. Jest to kwestia dosyć często poruszana podczas planowania diety. Nasze ciało potrzebuje przynajmniej 3 litrów płynów dziennie (wraz z tymi w posiłkach), aby było wystarczająco nawodnione. Jeśli chodzi o samą wodę, to powinniśmy jej wypijać ok. 1,5 – 2 l, ponieważ inne napoje zdecydowanie nie wystarczą. Nasz organizm składa się w dużej mierze z wody i to właśnie ją powinniśmy uzupełniać.

Komentarze
 • Sprzęty medyczne

  Sprzęty medyczne, zarówno te specjalistyczne (będące na wyposażeniu szpitali i placówek me…
 • lateksowe pończochy

  Generacja odzieżowa

  Kasia Borkowska Lateks jest jak druga skóra, to w nim czuję się najseksowniej. Nic innego …
 • Na czym polega osuszanie mieszkań?

  Widoczna pleść, grzyby to efekt zawilgocenia mieszkania. Taka sytuacja nie tylko wpływa na…
Załaduj więcej podobnych artykułów
 • Sprzęty medyczne

  Sprzęty medyczne, zarówno te specjalistyczne (będące na wyposażeniu szpitali i placówek me…
 • lateksowe pończochy

  Generacja odzieżowa

  Kasia Borkowska Lateks jest jak druga skóra, to w nim czuję się najseksowniej. Nic innego …
 • Na czym polega osuszanie mieszkań?

  Widoczna pleść, grzyby to efekt zawilgocenia mieszkania. Taka sytuacja nie tylko wpływa na…
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Kobieta

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Sprzęty medyczne

Sprzęty medyczne, zarówno te specjalistyczne (będące na wyposażeniu szpitali i placówek me…