Lecytyna należąca do fosfolipidów żółtka jaj to najwyższej jakości, w 100% przyswajalna lecytyna, nie mająca odpowiednika na rynku farmaceutycznym:

 

• jest składnikiem budulcowym każdej komórki ciała, wchodzi w skład błon komórkowych;

• współuczestniczy z proteinami w budowie mitochondriów i innych organelli;

• korzystnie wpływa na pracę układu nerwowego, wspomaga procesy zapamiętywania i koncentracji, zapobiega zwyrodnieniu układu nerwowego;

• korzystnie wpływa na układ krążenia oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia miażdżycy, poprawia czynności mięśnia sercowego;

• uczestniczy w przemianach tłuszczów i cholesterolu;

• ochrania wątrobę, wpływa jej na detoksykację;

•jest odpowiedzialna za rozpuszczalność cholesterolu w żółci i chroni przed tworzeniem się kamieni żółciowych;

• bierze udział w procesach przemiany materii;

• wspomaga wchłanianie witamin rozpuszczalnych w tłuszczach;

• zwiększa wydolność i przyspiesza regenerację po wysiłku;

• opóźnia procesy starzenia;

• uważa się, że lecytyna jest bardzo istotna dla sprawności seksualnej mężczyzn i zwiększa płodność.

 

Lecytyna jest głównym źródłem choliny, która pełni bardzo wiele ważnych funkcji metabolicznych, umożliwia prawidłowe prze-

wodzenie sygnałów w systemie nerwowym i mózgu, wchodzi bowiem w skład osłonek mielinowych neuronów. Ponadto spełnia rolę ochronną w stosunku do komórek wątroby, zapobiegając odkładaniu się w nich tłuszczu. Cholina obniża również poziom cholesterolu, a redukując poziom homocysteiny zmniejsza ryzyko miażdżycy i chorób serca. Od 1998 r. Instytut Medycyny USA rekomenduje cholinę jako niezbędny składnik żywności.

OVOBIOVITA Initium to wyjątkowy nutraceutyk, jedyne w swoim rodzaju zdrowe, pełnowartościowe pożywienie dla komórek mózgu, ciała fizycznego i psychiki. Swoją skuteczność zawdzięcza działaniu wzbogaconych fosfolipidów i ich synergii z odpowiednio wyselekcjonowanymi ekstraktami roślinnymi, takimi jak żen-szeń, cytryniec chiński, różaniec górski, kurkuma, owoce rokitnika, czarnego bzu, aronii. Preparat zawiera w swoim składzie także łatwo przyswajalny koenzym Q 10, zaliczany do tzw. mitoceutyków, czyli substancji odpowiadających za prawidłowe funkcjonowanie mitochondriów i ich regenerację, uczestniczących w tworzeniu energii, aktywujących enzymy i broniących organizm przed wolnymi rodnikami. Osoby przyjmujące Initium w krótkim czasie obserwują przypływ energii, znika zmęczenie i brak porannego apetytu. W składzie Initium nie ma substancji konserwujących. Naturalnym konserwantem jest miód gryczany.

Skład preparatu jest efektem badań grupy naukowców pod kierunkiem prof. Tadeusza Trziszki i dr. Henryka Różańskiego. Dzięki Initium można w bardzo krótkim czasie odczuć poprawę sił fizycznych i psychicznych. Stanowi świetną profilaktykę dla zapracowanych i niedożywionych. Preparat INITIUM mogą wykorzystywać sportowcy, zarówno po wyczerpujących treningach, jak i przed ćwiczeniami dla zwiększenia siły fizycznej i koncentracji, co pozwala na mniejsze obciążenie organizmu.

Polski rynek farmaceutyczny już dziś uznał OVOBIOVITA Initium za największe odkrycie roku, honorując preparat dwiema prestiżowymi nagrodami Złoty Otis 2014 w kategoriach „Debiut Roku” oraz „Preparaty Immunostymulujące”. To najważniejsze nagrody w branży przyznawane przez konsumentów najlepszym, innowacyjnym farmaceutykom dostępnym bez recepty

Komentarze
  • Na ratunek mitochondriom – INITIUM cudowny suplement cz. 1

    Współczesny człowiek Zachodu żyje przeciętnie ponad dwa razy dłużej niż jego przodek z poc…
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Kobieta

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Kto chętnie decyduje się na świece ręcznie robione?

Ludzie coraz chętniej wybierają takie właśnie produkty dekoracyjne o rozmaitych właściwośc…