Lecytyna należąca do fosfolipidów żółtka jaj to najwyższej jakości, w 100% przyswajalna lecytyna, nie mająca odpowiednika na rynku farmaceutycznym:

 

• jest składnikiem budulcowym każdej komórki ciała, wchodzi w skład błon komórkowych;

• współuczestniczy z proteinami w budowie mitochondriów i innych organelli;

• korzystnie wpływa na pracę układu nerwowego, wspomaga procesy zapamiętywania i koncentracji, zapobiega zwyrodnieniu układu nerwowego;

• korzystnie wpływa na układ krążenia oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia miażdżycy, poprawia czynności mięśnia sercowego;

• uczestniczy w przemianach tłuszczów i cholesterolu;

• ochrania wątrobę, wpływa jej na detoksykację;

•jest odpowiedzialna za rozpuszczalność cholesterolu w żółci i chroni przed tworzeniem się kamieni żółciowych;

• bierze udział w procesach przemiany materii;

• wspomaga wchłanianie witamin rozpuszczalnych w tłuszczach;

• zwiększa wydolność i przyspiesza regenerację po wysiłku;

• opóźnia procesy starzenia;

• uważa się, że lecytyna jest bardzo istotna dla sprawności seksualnej mężczyzn i zwiększa płodność.

 

Lecytyna jest głównym źródłem choliny, która pełni bardzo wiele ważnych funkcji metabolicznych, umożliwia prawidłowe prze-

wodzenie sygnałów w systemie nerwowym i mózgu, wchodzi bowiem w skład osłonek mielinowych neuronów. Ponadto spełnia rolę ochronną w stosunku do komórek wątroby, zapobiegając odkładaniu się w nich tłuszczu. Cholina obniża również poziom cholesterolu, a redukując poziom homocysteiny zmniejsza ryzyko miażdżycy i chorób serca. Od 1998 r. Instytut Medycyny USA rekomenduje cholinę jako niezbędny składnik żywności.

OVOBIOVITA Initium to wyjątkowy nutraceutyk, jedyne w swoim rodzaju zdrowe, pełnowartościowe pożywienie dla komórek mózgu, ciała fizycznego i psychiki. Swoją skuteczność zawdzięcza działaniu wzbogaconych fosfolipidów i ich synergii z odpowiednio wyselekcjonowanymi ekstraktami roślinnymi, takimi jak żen-szeń, cytryniec chiński, różaniec górski, kurkuma, owoce rokitnika, czarnego bzu, aronii. Preparat zawiera w swoim składzie także łatwo przyswajalny koenzym Q 10, zaliczany do tzw. mitoceutyków, czyli substancji odpowiadających za prawidłowe funkcjonowanie mitochondriów i ich regenerację, uczestniczących w tworzeniu energii, aktywujących enzymy i broniących organizm przed wolnymi rodnikami. Osoby przyjmujące Initium w krótkim czasie obserwują przypływ energii, znika zmęczenie i brak porannego apetytu. W składzie Initium nie ma substancji konserwujących. Naturalnym konserwantem jest miód gryczany.

Skład preparatu jest efektem badań grupy naukowców pod kierunkiem prof. Tadeusza Trziszki i dr. Henryka Różańskiego. Dzięki Initium można w bardzo krótkim czasie odczuć poprawę sił fizycznych i psychicznych. Stanowi świetną profilaktykę dla zapracowanych i niedożywionych. Preparat INITIUM mogą wykorzystywać sportowcy, zarówno po wyczerpujących treningach, jak i przed ćwiczeniami dla zwiększenia siły fizycznej i koncentracji, co pozwala na mniejsze obciążenie organizmu.

Polski rynek farmaceutyczny już dziś uznał OVOBIOVITA Initium za największe odkrycie roku, honorując preparat dwiema prestiżowymi nagrodami Złoty Otis 2014 w kategoriach „Debiut Roku” oraz „Preparaty Immunostymulujące”. To najważniejsze nagrody w branży przyznawane przez konsumentów najlepszym, innowacyjnym farmaceutykom dostępnym bez recepty

Komentarze
  • Na ratunek mitochondriom – INITIUM cudowny suplement cz. 1

    Współczesny człowiek Zachodu żyje przeciętnie ponad dwa razy dłużej niż jego przodek z poc…
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Kobieta

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Projekt studni dla klienta

Studnia potrzebna jest osobom mającym działki rekreacyjne lub własne domy. Jeśli nie ma mo…