Współczesny człowiek Zachodu żyje przeciętnie ponad dwa razy dłużej niż jego przodek z początku XX wieku. Średnia życia wynosi 71 lat, podczas gdy 100 lat temu wynosiła zaledwie 31. Dzięki osiągnięciom naukowym, szeroko pojętej profilaktyce, poprawie higieny, dostępności do nowoczesnej opieki medycznej człowiekowi udało się pokonać szereg chorób, które niegdyś dziesiątkowały mieszkańców naszego globu. Wyeliminowano epidemie ospy, cholery, zapalenia płuc, gruźlicy, krztuśca. Niestety, wraz z postępem cywilizacji człowiek stał się ofiarą własnego trybu życia. Choroby, które niegdyś występowały rzadko lub wręcz sporadycznie, dzisiaj stały się plagą. Nowotwory, cukrzyca typu 2, alergie, astma, egzemy, depresje dotykają nawet małe dzieci. Coraz więcej osób narzeka na brak energii. Jesteśmy ciągle zmęczeni. Rano nie chce nam się wstać z łóżka, mimo przespanej nocy. Nie mamy apetytu. Wymienione objawy mogą świadczyć o niedomaganiu mitochondriów, małych organelli komórkowych, porównywanych do biologicznych elektrowni, które przetwarzają energię pochodzącą ze składników pokarmowych na energię użyteczną dla organizmu. Mają one tę niezwykłą właściwość, że dają nam jedenastokrotnie więcej życiodajnej energii niż pozostałe organelle komórki. Aby prawidłowo funkcjonowały, trzeba o nie właściwie dbać, a co za tym idzie właściwie odżywiać.

Tymczasem nasze organizmy, mimo iż w cywilizowanym świecie mało kto umiera z głodu, chorują z powodu niedożywienia. W diecie współczesnego człowieka nie ma witamin, minerałów, kwasów tłuszczowych, aminokwasów, które warunkują zdrowie każdej pojedynczej komórki i całego organizmu, nie brak natomiast cukru, substancji, która jest praktycznie w każdym posiłku i … rozleniwia nasze mitochondria. Oprócz niewłaściwej diety niekorzystny wpływ na mitochondria ma przewlekły stres, nadużywanie leków, toczące się stany zapalne w organizmie.

Na rynku jest obecnie wiele preparatów wzbogacających dietę, ale w większości nie działają one kompleksowo na cały organizm. OVOBIOVITA Initium jest preparatem, który spełnia te oczekiwania. Będący efektem projektu OVOCURA produkt zawiera wzbogacone OVOFOSFOLIPIDY, czyli fosfolipidy pozyskane z żółtka jaja kurzego, wzbogaconego w procesie specjalnego żywienia kur. „Jaja wzbogacone” zawierają 12 razy więcej długołańcuchowych kwasów tłuszczowych omega-3 (DHA i EPA) w porównaniu do zwykłych jaj, dostępnych w sklepach.

WZBOGACONE OVOFOSFOLIPIDY mają znacznie wyższą wartość prozdrowotną i biomedyczną w porównaniu z preparatami zawierającymi fosfolipidy pochodzenia roślinnego (np. z soi). Przyswajalność wzbogaconych ovofosfolipidów jest nieporównywalnie większa w stosunku do innych preparatów, w których kwasy EPA i DHA występują w formie trójglicerydów.

OVOFOSFOLIPIDY są jednymi z najważniejszych składników żółtka. Są one ważnym elementem budulcowym błon komórkowych. Wywierają wpływ przeciwzapalny, pomagają przedostać się witaminom i substancjom aktywnym, znajdującym się w preparacie, do wszystkich istotnych części organizmu. Fosfolipidy polecane są m.in. w procesach zwyrodnieniowych układu nerwowego, w stanach nadmiernego obciążenia fizycznego lub psychicznego, wyczerpania, niemożności skupienia uwagi, zaburzeniach pamięci, zwłaszcza występujących w okresach wzmożonej aktywności intelektualnej. Wskazane także w żywieniu pozajelitowym oraz podczas rekonwalescencji.

Komentarze
 • Na ratunek mitochondriom – INITIUM cudowny suplement cz. 2

  Lecytyna należąca do fosfolipidów żółtka jaj to najwyższej jakości, w 100% przyswajalna le…
Załaduj więcej podobnych artykułów
 • Wyciek można usunąć błyskawicznie

  Lokalizacja wycieków to ważne działanie na rzecz klientów. Niekontrolowany wyciek wody to …
 • Uniwersalne akcesoria do włosów

  Modne upięcie włosów w sprawie, że kobieta wygląda młodo i atrakcyjnie. Ponadto dodaje to …
 • Sprzęty medyczne

  Sprzęty medyczne, zarówno te specjalistyczne (będące na wyposażeniu szpitali i placówek me…
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Kobieta

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Wyciek można usunąć błyskawicznie

Lokalizacja wycieków to ważne działanie na rzecz klientów. Niekontrolowany wyciek wody to …