Mechanizacja trójboju

Zbyszek jest zdegustowany również „mechanizacją pracy”, jaką stosuje się w trójboju siłowym. Sprężynujące koszulki i długie elastyczne bandaże blokujące stawy kolanowe wypaczają nieco tę dyscyplinę. Czegoś takiego nie stosują ani ciężarowcy, ani nawet strongmani, którzy rzadko podlegają kontroli antydopingowej, a „zmechanizowany” trójboista częściej śmieszy niż budzi podziw.

– Takie „protezy” ułatwiające podnoszenie ciężaru obniżają rangę dyscypliny, w której się startuje – twierdzi z niesmakiem Zbyszek. – A przecież trójbój siłowy miałby szanse zmieścić się nawet w puli sportów olimpijskich. Miałby, lecz w tej postaci nigdy się tam nie dostanie. Trój-boiści sami się załatwili tym niemądrym pędem do uzyskiwania wyników za wszelką cenę!

Aby nie być gołosłownym, Zbyszek przytoczył zdarzenie, które na pewno nie dodaje chwały tej dyscyplinie sportu. Mianowicie na lokalnych zawodach w N.N. (miejscowość znana redakcji) w trójboju siłowym pojawił się dziennikarz miejscowej gazety. Organizatorzy przyjęli go z honorami, bo jednak na takiej imprezie wizyta dziennikarza spoza prasy branżowej to rzadkie zjawisko. Skończyły się zawody, na drugi dzień w kioskach ukazała się gazeta. Na stronie „sportowej” było, a jakże, sprawozdanie, tylko że jego tytuł miał nokautujący wymiar: „Muppet Show”. Tak ocenił zawody niezależny reporter, widząc sportowców startujących w „urządzeniach” bynajmniej nie pasujących do sportu.

Czy w takim klimacie medialnym członkowie MK01 mogliby, bez narażenia się na śmieszność, rozmawiać o dopuszczeniu do olimpiady organizacji, w której wyniki zależą nie od wytrenowania, lecz od „klasy urządzenia”, w jakie zawodnik jest wyposażony?

 

Kulturystyka TRUDNA do przyjęcia cz.4

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Mężczyzna

Jeden komentarz

  1. […] 1 minutę temu Kulturystyka TRUDNA do przyjęcia cz.3 […]

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Zwrot ubezpieczenia Holandia

Każda osoba pracująca lub mieszkająca w Holandii ma obowiązek posiadania ubezpieczenia zdr…