Wybór czerwonego ubrania zwykle jest obarczony sporym ryzykiem. Dlaczego? Ponieważ jesteśmy w nim naprawdę widoczni. Cechę tę wykorzystuje się w marketingu i komunikacji, gdy pragniemy, by wszyscy dostrzegli naszą osobę i skupili na nas uwagę, a przede wszystkim na tym co mówimy. To też świetna metoda, skuteczna w przypadku kobiety, która pracuje przede wszystkim z mężczyznami. Kolor czerwony dodaje pewności siebie, sprawia, że inni dostrzegają w nas autorytet.

Z czerwonym kolorem naturalnie kojarzy się kolor biały, ale w naszym przypadku jest to połączenie trochę ryzykowne – i mocno flagowe. Również kolor niebieski stanowi skojarzenie z flagą innych państw. Do czerwonego ubrania teoretycznie pasuje kolor czarny, ale w niewielkich ilościach. Dobrze będzie wyglądał gruby czerwony sweter z czarnymi spodniami, ale czerwona bluzka i czarna marynarka prezentuje się już średnio. Jednak z czerwonym kolorem można naprawdę zaszaleć wybierając do niego np. pomarańczowy czy fioletowy. Diabeł tkwi tu w szczegółach, czyli w nasyceniu barwy.

Mężczyźni rzadko decydują się na ten kolor, chociaż jest on w ostatnim czasie wykorzystywany do ubrań sportowych. Dresy dla chłopców w kolorze czerwonym preferują największe marki sportowe. To kolor odważny, acz świetnie komponuje się z obuwiem sportowym czy sportową odzieżą wierzchnią, przeznaczoną do uprawiania sportów outdoorowych. W nasyconym czerwonym kolorze każdy chłopak będzie wyglądał atrakcyjnie i żaden model stroju nie jest w stanie go pogrubić.

 

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Kobieta

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Kto chętnie decyduje się na świece ręcznie robione?

Ludzie coraz chętniej wybierają takie właśnie produkty dekoracyjne o rozmaitych właściwośc…