Wybór czerwonego ubrania zwykle jest obarczony sporym ryzykiem. Dlaczego? Ponieważ jesteśmy w nim naprawdę widoczni. Cechę tę wykorzystuje się w marketingu i komunikacji, gdy pragniemy, by wszyscy dostrzegli naszą osobę i skupili na nas uwagę, a przede wszystkim na tym co mówimy. To też świetna metoda, skuteczna w przypadku kobiety, która pracuje przede wszystkim z mężczyznami. Kolor czerwony dodaje pewności siebie, sprawia, że inni dostrzegają w nas autorytet.

Z czerwonym kolorem naturalnie kojarzy się kolor biały, ale w naszym przypadku jest to połączenie trochę ryzykowne – i mocno flagowe. Również kolor niebieski stanowi skojarzenie z flagą innych państw. Do czerwonego ubrania teoretycznie pasuje kolor czarny, ale w niewielkich ilościach. Dobrze będzie wyglądał gruby czerwony sweter z czarnymi spodniami, ale czerwona bluzka i czarna marynarka prezentuje się już średnio. Jednak z czerwonym kolorem można naprawdę zaszaleć wybierając do niego np. pomarańczowy czy fioletowy. Diabeł tkwi tu w szczegółach, czyli w nasyceniu barwy.

Mężczyźni rzadko decydują się na ten kolor, chociaż jest on w ostatnim czasie wykorzystywany do ubrań sportowych. Dresy dla chłopców w kolorze czerwonym preferują największe marki sportowe. To kolor odważny, acz świetnie komponuje się z obuwiem sportowym czy sportową odzieżą wierzchnią, przeznaczoną do uprawiania sportów outdoorowych. W nasyconym czerwonym kolorze każdy chłopak będzie wyglądał atrakcyjnie i żaden model stroju nie jest w stanie go pogrubić.

 

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
  • Wyciek można usunąć błyskawicznie

    Lokalizacja wycieków to ważne działanie na rzecz klientów. Niekontrolowany wyciek wody to …
  • Uniwersalne akcesoria do włosów

    Modne upięcie włosów w sprawie, że kobieta wygląda młodo i atrakcyjnie. Ponadto dodaje to …
  • Sprzęty medyczne

    Sprzęty medyczne, zarówno te specjalistyczne (będące na wyposażeniu szpitali i placówek me…
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Kobieta

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Wyciek można usunąć błyskawicznie

Lokalizacja wycieków to ważne działanie na rzecz klientów. Niekontrolowany wyciek wody to …