Wielkość wytwarzanych cząsteczek i szybkość inhalacji

Podczas wyboru przez nas urządzenia zwrócić należy uwagę na same parametry pracy jak i także na sam zakres działania tego urządzenia, funkcje oraz dostępne akcesoria. Do najważniejszych parametrów z pewnością należy wielkość cząsteczek wytwarzanych oraz szybkość inhalacji. Jeśli chodzi o wielkość wytwarzanych cząsteczek to jest to parametr kluczowy. To właśnie od wielkości cząsteczek zależała będzie sama skuteczność inhalacji. Im cząsteczki są większe, tym o wiele krótszą drogę w stanie będą pokonać w organizmie. Najlepszym wyborem dlatego będą nebulizatory, które wytwarzają cząstki drobne od 1 do 5 um. Jeśli chodzi o szybkość inhalacji, to dla użytkowników dorosłych piętnastominutowa inhalacja nie jest wyzwaniem kłopotliwym. Jednak dla dzieci niewygodna może być długa inhalacja. Dzieci trudno jest zachęcić do zabiegów długotrwałych. Wybierać warto urządzenia, które pracują bardzo szybko oraz posiadają dosyć spory roboczy przepływ. Skróci to znacznie czas inhalacji oraz zabiegi uczyni jeszcze o wiele bardziej komfortowymi.

Głośność oraz akcesoria

Jeśli chodzi o głośność, to im jest ona wyższa, tym komfort użytkowania jest niższy. Pracą najgłośniejszą wyróżniają się pneumatyczne modele. Inhalatory siateczkowe czy też ultradźwiękowe niemal pracują bezgłośnie. Sam poziom natężenia dźwięku wyrażany jest w decybelach oraz powinien być podany w specyfikacji urządzenia. Z kolei akcesoria prawdziwym standardem powinny być: maseczka dla dzieci, maseczka dla dorosłych, końcówka do nosa oraz ustnik. nie są to jednak wszystkie możliwe dodatki. W urządzeniach niektórych spotkać można smoczki specjalne, które służą do inhalacji niemowląt.

Świetnym sklepem z wieloma rodzajami inhalatorów jest sklep, który znajdziemy pod adresem https://medyczny-rzeszow.pl/c/63/inhalatory-oraz-akcesoria.html. W sklepie znajdziemy również inne produkty medyczne. Przykładem są chociażby podkłady medyczne. 

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Kobieta

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Usługi księgowe dla mikroprzedsiębiorców- czy to ma sens?

Usługi księgowe dla mikroprzedsiębiorców- czy to ma sens? Przedsiębiorcy zatrudniający mni…