Niestety, ale najczęściej adwokaci nie mają własnego cennika, ponieważ twierdzą, że każda sprawa jest inna i nie mogą z góry ustalić, ile będzie kosztów związanych z prowadzoną sprawą. Najczęściej jednak będziemy musieli za pomoc dobrego adwokata zapłacić od 60 zł do nawet 500 zł.

Adwokat zawsze ma prawo do tego, aby w umowie z klientem, w której są zapisy dotyczące wynagrodzenia zmieniać je w dowolnym momencie. Najczęściej przy ustaleniu wynagrodzenia adwokata bierze się przede wszystkim rodzaj oraz stopień zawiłości sprawy, a także czas, jaki adwokat musi poświęcić na przygotowanie dokumentów i uczestniczenie w rozprawach sądowych.

Adwokat
Adwokat

Czy można uzyskać pomoc adwokata bezpłatnie?

W niektórych sytuacjach zdarza się, że adwokat rezygnuje ze swojego wynagrodzenia. Są to najczęściej przypadki, w których sytuacja majątkowa lub rodzinna klienta jest bardzo ciężka i nie jest w stanie zapłacić za usługi adwokata. Wtedy też ustalana jest najniższa cena albo adwokat całkowicie rezygnuję z opłaty za poświęcony czas w sprawie.

Sprawa związana z nakazem zapłacenia alimentów należy do tych najtańszych. Natomiast rozwód oraz unieważnienie małżeństwa to sytuacje, w których najwięcej będzie nas kosztował adwokat. Zabrze to miejscowość, w której możemy znaleźć wielu profesjonalnych adwokatów, a także radców prawnych.

Gdzie zapłacimy najwięcej za usługi adwokata?

Oczywiście najdroższym miastem, w którym zapłacimy najwięcej za usługi adwokata jest Warszawa. Tam najczęściej kancelarie prawnicze pobierają opłaty w granicach powyżej 1500 zł do nawet 5000 zł. Jednak zawsze wszystko zależy od stopnia sprawy, którą chcemy wyjaśnić.

Możemy skorzystać z pomocy adwokata w przypadku rozwodów, przywrócenie władzy rodzicielskiej lub ustalenia ojcostwa. Adwokaci pomagają również w przypadku rozstrzygnięcia aktu stanu cywilnego, a także w rozstrzygnięciu spraw rodzinnych. Podział majątku wspólnego to również sprawa, którą może zająć się dobry adwokat. Bardzo mało zapłacimy za wpis w księdze wieczystej, który kosztuje nas w granicach 120 zł. Adwokaci również pomagają przy zabezpieczeniu spadku oraz ogłoszeniu testamentu, a także przy wyjawieniu przedmiotów spadkowych.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Biznes

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Co obejmuje wyposażenie gabinetów okulistycznych?

Okulistyka to niezwykle zaawansowana pod względem technologicznym dziedzina medycyny. Stos…