Niestety, ale najczęściej adwokaci nie mają własnego cennika, ponieważ twierdzą, że każda sprawa jest inna i nie mogą z góry ustalić, ile będzie kosztów związanych z prowadzoną sprawą. Najczęściej jednak będziemy musieli za pomoc dobrego adwokata zapłacić od 60 zł do nawet 500 zł.

Adwokat zawsze ma prawo do tego, aby w umowie z klientem, w której są zapisy dotyczące wynagrodzenia zmieniać je w dowolnym momencie. Najczęściej przy ustaleniu wynagrodzenia adwokata bierze się przede wszystkim rodzaj oraz stopień zawiłości sprawy, a także czas, jaki adwokat musi poświęcić na przygotowanie dokumentów i uczestniczenie w rozprawach sądowych.

Adwokat
Adwokat

Czy można uzyskać pomoc adwokata bezpłatnie?

W niektórych sytuacjach zdarza się, że adwokat rezygnuje ze swojego wynagrodzenia. Są to najczęściej przypadki, w których sytuacja majątkowa lub rodzinna klienta jest bardzo ciężka i nie jest w stanie zapłacić za usługi adwokata. Wtedy też ustalana jest najniższa cena albo adwokat całkowicie rezygnuję z opłaty za poświęcony czas w sprawie.

Sprawa związana z nakazem zapłacenia alimentów należy do tych najtańszych. Natomiast rozwód oraz unieważnienie małżeństwa to sytuacje, w których najwięcej będzie nas kosztował adwokat. Zabrze to miejscowość, w której możemy znaleźć wielu profesjonalnych adwokatów, a także radców prawnych.

Gdzie zapłacimy najwięcej za usługi adwokata?

Oczywiście najdroższym miastem, w którym zapłacimy najwięcej za usługi adwokata jest Warszawa. Tam najczęściej kancelarie prawnicze pobierają opłaty w granicach powyżej 1500 zł do nawet 5000 zł. Jednak zawsze wszystko zależy od stopnia sprawy, którą chcemy wyjaśnić.

Możemy skorzystać z pomocy adwokata w przypadku rozwodów, przywrócenie władzy rodzicielskiej lub ustalenia ojcostwa. Adwokaci pomagają również w przypadku rozstrzygnięcia aktu stanu cywilnego, a także w rozstrzygnięciu spraw rodzinnych. Podział majątku wspólnego to również sprawa, którą może zająć się dobry adwokat. Bardzo mało zapłacimy za wpis w księdze wieczystej, który kosztuje nas w granicach 120 zł. Adwokaci również pomagają przy zabezpieczeniu spadku oraz ogłoszeniu testamentu, a także przy wyjawieniu przedmiotów spadkowych.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Biznes

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jakie usługi są wykonywane w ramach prac podwodnych?

Co zalicza się do prac podwodnych? Prace podwodne obecnie dzielą się na wiele różnych usłu…