Rozwój rynku telefonów i urządzeń mobilnych to fakt. Faktem też jest, że w Polsce reklama na urządzenia mobilne nie ma jeszcze dużego znaczenia w odniesieniu innych krajów bardziej rozwiniętych. Związane to jest z dysproporcją w ilości telefonów jak i intensywności ich używania przez Polaków względem obcokrajowców. Mimo, iż reklamowe kampanie mobilne nie są nowością na naszym rynku, reklamodawcy rzadko po nie sięgają. A przecież reklama mobilna może być doskonałym źródłem pozyskiwania zagranicznych turystów.

Skoro turyści przyjeżdżają i odwiedzają nasz kraj, nasz region, nasze miasto i mają ze sobą komórki, iPhony, iPady i inne klasyczne jak i dotykowe urządzenia, to czemu nie pozwolić im się odnaleźć stosując reklamy mobilne? Nie zmieniają przecież swoich nawyków i nieprzerwanie używają telefonu i przeglądarek mobilnych, aby sprawdzić pocztę, rachunek w banku, wyszukiwarkę Google, Facebooka. Dlaczego nie wykorzystać pozycjonowanie Bydgoszcz i nie podsyłać im ofert do nich dedykowanych?

Google AdWords daje narzędzia, aby tworzyć reklamy na urządzenia mobilne, kierować je geograficznie (np. Polska, małopolska, Kraków) jak i na język internauty (angielski, niemiecki, fiński).

I oto w rękach reklamodawców potężne narzędzie do wyświetlania linków sponsorowanych turystom, przebywającym w naszej okolicy i spragnionych wszelakiej rozrywki (ciekawe kluby, dyskoteki, kawiarnie), noclegu (hostele, hotele), posiłku (restauracje, bary), różnego rodzaju usług (SPA, tatuaże, kolczykowanie), wycieczek i transporty (firmy przewozowe, organizatorzy wycieczek), rekreacji (np. paintball). Prowadząc biznes lokalnie, można zwiększyć ilość wizyt turystów zagranicznych w sezonie. Wystarczy pozwolić dać im się znaleźć zanim pójdą do konkurencji.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Ciekawostki

Jeden komentarz

  1. SEO – nowy algorytm Google – Info portal

    31 października 2018 w 14:45

    […] jak to było spekulowane na wielu forach, aktualizacja ukierunkowana była na trafność treści. https://www.ospszczawa.com.pl/google-adwords-i-mobilny-hak-na-turystow/ Radzimy więc, jeśli spadła liczba rankingów z ostatniej aktualizacji, aby kontynuować pracę […]

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Którego architekta wybrać do budowy domu? Plik Edycja Wstaw Widok Format Narzędzia

Większość osób, które pierwszy raz budują swój własny dom, zazwyczaj nie ma zbyt dużej wie…