Rozwój rynku telefonów i urządzeń mobilnych to fakt. Faktem też jest, że w Polsce reklama na urządzenia mobilne nie ma jeszcze dużego znaczenia w odniesieniu innych krajów bardziej rozwiniętych. Związane to jest z dysproporcją w ilości telefonów jak i intensywności ich używania przez Polaków względem obcokrajowców. Mimo, iż reklamowe kampanie mobilne nie są nowością na naszym rynku, reklamodawcy rzadko po nie sięgają. A przecież reklama mobilna może być doskonałym źródłem pozyskiwania zagranicznych turystów.

Skoro turyści przyjeżdżają i odwiedzają nasz kraj, nasz region, nasze miasto i mają ze sobą komórki, iPhony, iPady i inne klasyczne jak i dotykowe urządzenia, to czemu nie pozwolić im się odnaleźć stosując reklamy mobilne? Nie zmieniają przecież swoich nawyków i nieprzerwanie używają telefonu i przeglądarek mobilnych, aby sprawdzić pocztę, rachunek w banku, wyszukiwarkę Google, Facebooka. Dlaczego nie wykorzystać pozycjonowanie Bydgoszcz i nie podsyłać im ofert do nich dedykowanych?

Google AdWords daje narzędzia, aby tworzyć reklamy na urządzenia mobilne, kierować je geograficznie (np. Polska, małopolska, Kraków) jak i na język internauty (angielski, niemiecki, fiński).

I oto w rękach reklamodawców potężne narzędzie do wyświetlania linków sponsorowanych turystom, przebywającym w naszej okolicy i spragnionych wszelakiej rozrywki (ciekawe kluby, dyskoteki, kawiarnie), noclegu (hostele, hotele), posiłku (restauracje, bary), różnego rodzaju usług (SPA, tatuaże, kolczykowanie), wycieczek i transporty (firmy przewozowe, organizatorzy wycieczek), rekreacji (np. paintball). Prowadząc biznes lokalnie, można zwiększyć ilość wizyt turystów zagranicznych w sezonie. Wystarczy pozwolić dać im się znaleźć zanim pójdą do konkurencji.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Ciekawostki

Jeden komentarz

  1. SEO – nowy algorytm Google – Info portal

    31 października 2018 w 14:45

    […] jak to było spekulowane na wielu forach, aktualizacja ukierunkowana była na trafność treści. https://www.ospszczawa.com.pl/google-adwords-i-mobilny-hak-na-turystow/ Radzimy więc, jeśli spadła liczba rankingów z ostatniej aktualizacji, aby kontynuować pracę […]

Dodaj komentarz

Sprawdź też

W jaki sposób można sprzedać samochód?

Ewidentnie zastanawiasz się nad tym, jak można szybko sprzedać wóz, którym już nie masz za…