Witam. Całkiem niedawno dowiedziałem się, że branie przed snem prysznica na przemian – gorącego i zimnego przez co najmniej 20 minut powoduje zwiększenie wydzielania hormonu wzrostu podczas snu. Czy mógłby Pan mi coś na ten temat powiedzieć? Kolega mówił, że tak robi i muszę przyznać, że w ostatnim czasie formę ma całkiem niezłą. Oczywiście przyjmuje jeszcze jakieś suplementy typu białko i kreatynę, ale twierdzi, że odkąd tak zaczął postępować, to siła i masa mu znacznie skoczyła w górę.

Czarek

► Twój kolega chyba robi sobie żarty. Myślę, że zaczął przyjmować nie tylko suplementy diety i stąd cały ten postęp. Nigdy nie słyszałem o takiej „prysznicowej” metodzie i jestem przekonany, że nie ma ona żadnego wpływu na wydzielanie hormonu wzrostu, a tym samym na efekty treningowe. To kompletna bzdura. Nie wątpię, że znajdą się tacy, których na to nabierze i będą się chlapać przed snem godzinami gorącą i zimną wodą pobudzając jedynie krążenie, co później jedynie utrudni im zasypianie.

Prysznic
Prysznic

Często jest tak, że młodzi pakerzy w krótkim okresie czasu doznają znacznego skoku formy poprzez przyjmowanie sterydów, ale chcą ukryć to i wymyślają jakieś niestworzone historie, że doznali jakiegoś tam… objawienia suplementowego albo metody treningowej i nagle forma zaczęła im iść dwa razy szybciej. Laików nabiorą, rodziców też, ale stary wyjadacz na siłowni pozna się od razu na tym „czy do pieca zostało coś podsypane”.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Ciekawostki

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Rodzaje kompresorów i sposoby ich działania

Sprężone powietrze jest powszechnie wykorzystywane w przemyśle. Często jednak stosowane je…