Trendy ciągle się zmieniają – bez względu na to, czy mówimy o modzie, samochodach czy architekturze. W ostatnich latach bardzo duża popularność zdobyły nawierzchnie stworzone z połączenia kamieni oraz żywicy poliuretanowej – kamienne dywany. Mimo tego, że charakteryzują się one bardzo dużą odpornością na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne i warunki atmosferyczne, zaleca się odpowiednio je pielęgnować, tak by jak najdłużej zachowywały swoje walory estetyczne. Jak to zrobić?

Jak czyścić kamienny dywan?

W przypadku, gdy nasza posadzka na balkonie czy tarasie staje się zbyt brudna, warto pomyśleć o wyczyszczeniu jej. Podstawową zasadą, do której należy się stosować jest fakt, że posiadacze kamiennego dywanu muszą bardzo uważać, na zalegające na podłożu ciężkie przedmioty (piasek, śnieg) – istnieje ryzyko, że żywica poliuretanowa może zostać porysowana, co negatywnie wpłynie na jej wygląd.

W przypadku zabrudzeń inne niż wspomniany piasek, kamienie, gałęzie czy zbyt duża ilość liści, producenci materiału wskazują zwykle na dwie możliwości mycia tego typu podłogi – standardowe mycie mopem, w przypadku niewielkich zabrudzeń oraz użycie myjki ciśnieniowej, w przypadku tych większych. Woda, której używamy do mycia nie powinna przekraczać 50 stopni Celsjusza – może mieć to negatywny wpływ na nawierzchnię. Należy się też wystrzegać mycia tego typu powierzchni przy pomocy chemikaliów, mogących uszkodzić jej nawierzchnie, a zatem należy wykluczyć substancje takie jak ropa naftowa i wszystkie jej pochodne (benzyna etc), aceton czy izopropanol.

 

 

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Mężczyzna

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Kto chętnie decyduje się na świece ręcznie robione?

Ludzie coraz chętniej wybierają takie właśnie produkty dekoracyjne o rozmaitych właściwośc…