Posadzki żywiczne, są to posadzki wykonane na bazie żywicy epoksydowej lub poliuretanowej oraz wszelkiej maści kruszywa, granitu, marmuru czy szkła kryształowego. Tego typu posadzka daje architektom nieograniczone możliwości, dzięki połączeniu żywicy oraz wielu rodzajów kruszyw, można uzyskać dowolny efekt końcowy. Co więcej to rozwiązanie daje możliwość aby stworzyć dowolny wzór. Tego typu posadzki używa się zazwyczaj to przestrzeni publicznych takich jak lotniska, galerie handlowe, hotele, urzędy. Dosłownie wszędzie tam gdzie wymaga się połączenia dobrego wyglądu z bardzo dobrą wytrzymałością. Jak wyrównać taką posadzkę? Najważniejszym elementem jest dokładne wyczyszczenie powierzchni na, której zgromadził się brud i zanieczyszczenia. Następny krokiem jest solidne gruntowanie i nie mówię tu po prostu o wylaniu wiadra zaprawy i rozsmarowaniu jej na podłodze, najpierw należy dokładnie zmierzyć nierówności i ustalić czy górne nierówności nie będą kolidować z maksymalną wysokością jaka może być przewidziana do danego pomieszczenia, jeśli okaże się, że nie możemy wyrównać do najwyższej „górki” należy te „górki” skuć a następnie a powstałe dziury wypełnić zaprawą wyrównującą, jak to zrobić? Zaprawę wylewa się na podłodze pasami, ona samoczynnie rozłoży się na płaszczyźnie poziomej wystarczy ją tylko rozprowadzić za pomocą stalowej pacy. Wylaną zaprawę należy odpowietrzyć i to kilkukrotnie, do tego celu potrzebny na będzie kolczasty wałek, którym wystarczy „pojeździ” po zaprawie. Ostatnim elementem jest wygładzanie czyli inaczej zwana obróbka ścierna.

 

Autor: https://krisdur.com.pl/

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
  • Wyciek można usunąć błyskawicznie

    Lokalizacja wycieków to ważne działanie na rzecz klientów. Niekontrolowany wyciek wody to …
  • Uniwersalne akcesoria do włosów

    Modne upięcie włosów w sprawie, że kobieta wygląda młodo i atrakcyjnie. Ponadto dodaje to …
  • Sprzęty medyczne

    Sprzęty medyczne, zarówno te specjalistyczne (będące na wyposażeniu szpitali i placówek me…
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Ciekawostki

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Wyciek można usunąć błyskawicznie

Lokalizacja wycieków to ważne działanie na rzecz klientów. Niekontrolowany wyciek wody to …