Suplementy diety – czym są?

Suplementy diety są środkami spożywczymi, kompleksami odżywczymi, mineralnymi, witaminowymi. Są urozmaiceniem, wzbogaceniem zdrowej, zbilansowanej diety. Są to produkty, które występują w formie tabletek, kapsułek, drażetek, ampułek do picia, saszetek z proszkiem. Nie należy mylić ich z lekami farmakologicznymi. Według przepisów prawa farmaceutycznego suplementy diety nie posiadają właściwości leczniczych. Pomimo, iż bardzo często można kupić je w aptekach stacjonarnych oraz aptekach internetowych, nie mają nic wspólnego z lekami. Dopuszczane są do obrotu przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz podległe mu urzędy. Aby produkt został wprowadzony do obrotu musi przejść liczne testy, liczne badania, które zapewniają bezpieczeństwo stosowania konsumentom. Suplementy diety przeznaczone są dla osób, które walczą z nadmiarem tkanki tłuszczowej, zbędnymi kilogramami. Są to produkty, których zadaniem jest pozbycie się zbędnych kilogramów, przyspieszenie procesu lipolizy, pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej. Czy suplementy diety są skuteczne? Suplementy diety są skuteczne tylko w przypadku gdy są połączone:

  • z aktywnościom fizyczną, ćwiczeniami fizycznymi, ruchem, uprawianiem sportu,
  • ze zdrową, zbilansowaną, zrównoważoną dietą, zdrowym stylem odżywiania się.

Tylko w takim przypadku suplementy diety mogą przynieść zamierzony efekt i pozbyć się raz na zawsze problemów z nadmierną masą ciała, nadmiarem tkanki tłuszczowej. Należy pamiętać, że suplementy diety należy stosować zawsze zgodnie z opisem na opakowaniu, zaleceniami lekarskimi, opisem zawartym w ulotce informacyjnej. Nie należy przyjmować większych dawek, niż są zalecone. Mogą spowodować problemy zdrowotne, skutki uboczne, zagrażać zdrowiu, a nawet życiu. Suplementy siła, wytrzymałość, poprawa kondycji fizycznej, a także modelowanie i rzeźbienie sylwetki, budowanie masy mięśniowej, a czasem również kostnej, to nie liczne zalety stosowania suplementów diety. Dzięki suplementom diety połączonym z aktywnościom fizyczną oraz zdrową dietą można odnieść zamierzony cel.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla nich

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Preparaty na wzmocnienie naczyń krwionośnych

Preparaty na wzmocnienie naczyń krwionośnych Naczynia krwionośne wchodzą w skład układu kr…